Քննություններն ավարտվել են, ՀՊՏՀ-ում սկսվել են վերահանձնումները
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում քննություններն ավարտվել են, այսօրվանից սկսվել է ուսանողների ակադեմիական  պարտքերի վերահանձնման գործընթացը: Ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանի տեղեկացմամբ՝ այսօր վերահանձնումներ կանցկացվեն 19 առարկաներից:
Ակադեմիական  պարտքերի վերահանձնման գործընթացի առաջին փուլը կտևի հունվարի 30-ից փետրվարի 6-ը, իսկ երկրորդ փուլը կկազմակերպվի  փետրվարի 13-20-ը:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում  պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը նշեց, որ քննություններն անցել են հավուր պատշաճի, քննագրաֆիկներին համապատասխան, արտառոց դեպքեր չեն գրանցվել:
Ի գիտություն առաջին կուրսեցիների՝ պրոռեկտորը նշեց, որ ոչ միայն առաջին, այլև մյուս կուրսերի ուսանողները 2-րդ կիսամյակի մեկնարկից սկսած կարող են դիմել համապատասխան դեկանատներ՝ ուսման վճարի մասնակի փոխհատուցում ստանալու նպատակով: Անհրաժեշտ փաստաթղթերի և մանրամասն տեղեկությունների համար կարող եք դիմել  դեկանատներ:

Завершились экзамены, в АГЭУ начались пересдачи экзаменов
Сегодня в Армянском государственном экономическом университете завершились экзамены, и начался  процесс  пересдачи  академических  долгов студентов. По сообщению проректора  по  учебноорганизационным  работам  Мирдата  Арутюнян, сегодня пересдачи пройдут по 19 предметам.
Первый этап процесса пересдачи академических долгов будет проходить с 30 января до 6 февраля, а второй этап будет организован с 13 по 20 февраля.
В  беседе  с   отделом  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ проректор Мирдат  Арутюнян отметил, что экзамены проводились должным образом, в соответствии с экзаменационным графикам, странные случаи не зарегистрировались.
К сведению первокурсников, проректор отметил, что студенты не только первых но и других курсов с начала второго семестра могут обратиться к соответствующим деканатам,  для получения частичного возмещения учебной платы. Для необходимых документов и подробной информации вы можете обратиться в деканаты.