Համալրվում է ՀՊՏՀ ասպիրանտուրան
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի 2015-2016 ուստարվա առկա ուսուցմամբ  (անվճար, տարկետման իրավունքով) ասպիրանտուրայի ընդունելության քննություններն ավարտվել են. այս մասին տեղեկացնում են ՀՊՏՀ ասպիրանտուրայի բաժնից: «Ընդունվել է ինը դիմորդ՝ ԿԳ նախարարության կողմից հայտարարված 9 տեղի համար՝ համապատասխան...
Քննություններն ավարտվել են, ՀՊՏՀ-ում սկսվել են վերահանձնումները
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում քննություններն ավարտվել են, այսօրվանից սկսվել է ուսանողների ակադեմիական  պարտքերի վերահանձնման գործընթացը: Ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանի տեղեկացմամբ՝ այսօր վերահանձնումներ կանցկացվեն 19 առարկաներից: Ակադեմիական  պարտքերի վերահանձնման գործընթացի առաջին փուլը կտևի հունվարի 30-ից փետրվարի 6-ը, իսկ երկրորդ փուլը կկազմակերպվի  փետրվարի 13-20-ը: ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ...

Вступительные экзамены в аспирантуру обучения Армянского государственного экономического университета на 2015-2016гг. по очной форме завершились: об этом нам сообщают из отдела аспирантуры АГЭУ. “Поступили 9 абитуриентов для 9 мест, объявленных Министерством ОН по соответствующим специальностям”, - сказала руководитель...
Завершились экзамены, в АГЭУ начались пересдачи экзаменов
Сегодня в Армянском государственном экономическом университете завершились экзамены, и начался  процесс  пересдачи  академических  долгов студентов. По сообщению проректора  по  учебноорганизационным  работам  Мирдата  Арутюнян, сегодня пересдачи пройдут по 19 предметам. Первый этап процесса пересдачи академических долгов будет проходить с 30 января до 6 февраля, а второй этап будет организован с 13 по 20 февраля. В  беседе  с   отделом ...