Դիտումների քանակ՝ 1047
ԵՄ Տեմպուսի «Համալսարան-գործատու հայկական համակարգող գործակալություն» («Արարատ») ծրագրի շրջանակներում ՀՊՏՀ-ն, որպես ծրագրի համակարգող, 2014թ. դեկտեմբերի 29-ին նախաձեռնել էր  տեղական հանդիպում, որտեղ  քննարկվել են  . ծրագրի շրջանակում 2014թ. իրականացված գործողությունները և հետագա գործողությունները 2015թ-ին: Հանդիպմանը մասնակցել են ծրագրում ներգրավված հայաստանյան բուհերի և գործընկեր կազմակերպությունների ներկայացուցիչները:
Ինչպես հայտնում են ծրագրի համակարգողները, հանդիպման մեկնարկին ծրագրի կառավարման խմբի անդամները ներկայացրել են հանդիպման նպատակը և քննարկվող թեմաները, կատարված գործողություններն ու ձեռքբերումները: Քննարկվել են  ոլորտային որակավորումների շրջանակների մշակման նպատակով հարցումների անցկացման մեթոդաբանական և կազմակերպական հարցերը: Պլանավորվել է ևս մեկ հանդիպում կազմակերպել համալսարան-աշխատաշուկա համագործակցության բաժինների աշխատակիցների հետ՝ հարցումների մեկնարկին ընդառաջ:
Հանդիպման ավարտին քննարկվել են  ծրագրի հետագա գործողությունները, դրանց կատարման վերջնաժամկետները, ինչպես նաև պլանավորվել են  2015թ. առաջին կիսամյակում նախատեսվող քայլերը:
Հիշեցնենք, որ «Արարատ» ծրագրի շրջանակներում մշակվել են հարցաթերթեր շահակիցների չորս խմբերի կրթական կարիքների բացահայտման համար, ինչպես նաև մշակվել է տվյալների բազա, որում հավաքագրվելու են
հարցման արդյունքները: 2015թ. փետրվարից կմեկնարկի տվյալների հավաքագրումը, որի արդյունքների վերլուծության հիման վրա կմշակվեն որակավորումների ոլորտային շրջանակները (բնութագրիչները) կառավարման, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և կրթության (մանկավարժության) ոլորտների համար:

В  рамках  программы  Темпуса  ЕС «Армянское  координирующее  агенство университет-работодатель» («Арарат») АГЭУ, в  качестве  координатора  программы, 29-го  декабря 2014г. организовал  местную  встречу, на  которой  были  обсуждены   осуществленные  действия   в  рамках    2014  года  и  дальнейшие  действия  2015 года.  На  встрече  участвовали   представители  армянских  вузов  и  организаций  партнеров, вовлеченных  в  программу.
Как  сообщают  координаторы  программы, на  открытии  встречи  члены  группы  управления  программой  представили  цель  встречи,  обсуждаемые  темы,    совершенные  действия  и  достижения. Были  обсуждены  методологические  и  организационные  вопросы  проведения  опросов  с  целью  разработки  отраслевых   квалификационных   рамок. Планируется  до  начала
опросов  организовать   еще  одну  встречу   с  сотрудниками  отделов  сотрудничества  университет-рынок  труда.
В  завершении  встречи  были  обсуждены  дальнейшие  действия  программы, последний  срок  их  выполнения, а  также  были запланированы  предстоящие  шаги  в первом  семестре  2015 года.
Напомним, что  в  рамках  программы   «Арарат» разработаны  анкеты  для  выявления  образовательных  потребностей  четырех  групп  партнеров, а  также  разработана  база  данных , в которой   будут  собраны  результаты  опроса.
С  февраля  2015г. начнется  сбор  данных, на  основе  анализа  результатов  которого  будут  разработаны отраслевые  квалификационные  рамки (характеристики) для  областей  управления, информационных  технологий  и  образования (педагогики) .