«Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի խորհուրդը հավանություն տվեց 2015 թվականի մրցութային հետազոտական թեմաներին
ՀՊՏՀ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնն այսօր խորհրդի նախագահ, ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի նախագահությամբ քննարկեց ՀՀ նախարարությունների ներկայացրած հետազոտական ուղղություններով հետազոտական թեմաների 2015թ. մրցույթի անցկացման մասին հարցը: Թեմաների և մրցույթի անցկացման նոր պահանջների մասին զեկուցեց կենտրոնի տնօրեն, տ.գ.դ., պրոֆեսոր Սամվել Ավետիսյանը: Քննարկելով ներկայացրած թեմաները, դրանց տեխնիկական առաջադրանքները՝ խորհուրդը հավանություն տվեց ներկայացված առաջարկին, հաստատեց 2015թ մրցույթի անցկացման կարգն ու հետազոտական հայտի ձևը:
Խորհուրդը որոշեց 2015թ. հունվարի 12-ին հրապարակել մրցույթի հայտարարությունը, մինչև հունվարի 30-ը ներառյալ ընդունել հայտերը, իսկ մինչև փետրվարի 27-ը կազմակերպել հայտերի փորձաքննությունն ու հետազոտական խմբերի ընտրությունը:
Նիստի ավարտին Կորյուն Աթոյանը շնորհավորեց կենտրոնի խորհրդատվական խորհրդի, ինչպես նաև աշխատակիցների Ամանորն ու Սուրբ ծնունդը՝ մաղթելով առողջություն, ընտանեկան բարօրություն և նպատակների իրագործում:

Совет исследовательского центра «Амберд» одобрил конкурсные исследовательские темы 2015 года
Сегодня  исследовательский  центр  АГЭУ «Амберд» во  главе  с  председателем  совета, ректором  Корюном  Атояном  обсудил  вопрос  о  проведении  конкурса  исследовательских  тем  2015  года  по  исследовательским  направлениям, представленными  министерствами  РА,. О  новых  требованиях  тем  и  проведении  конкурса  говорил  директор  центра, к.э.н., профессор  Самвел  Аветисян.   Обсудив  представленные  темы, их  технические  задания, совет  выразил  одобрение  по  предсталенному  предложению, утвердил  форму  исследовательской  заявки  и  порядок  проведения  конкурса  2015 года.
Совет  решил  12-го  января  2015г. опубликовать  объявление  конкурса, до  30-го января  включительно  принимать  заявки,  а  до  27-го  февраля  организовать  экспертизу  заявок  и  отбор  исследовательских  групп.
В  конце  заседания  Корюн  Атоян  поздравил   консультативный  совет  центра,  а  также  сотрудников  с  Новым  годом  и  Рождеством, пожелав  здоровья, семейного  благополучия  и  осуществления  целей.