Մեկնարկեցին ՈւՀԱ ելույթները
ՀՊՏՀ մեծ դահլիճում այսօր մեկնարկեցին «Ուսանողական աշուն-2014» մարզամշակութային փառատոնի ՈւՀԱ (ուրախների և հնարամիտների ակումբ) մրցութային ելույթները:
Այսօր ելույթ ունեցան ՀՊՏՀ երեք ֆակուլտետների թիմեր: Առաջինը ելույթ ունեցավ ֆինանսական ֆակուլտետը, այնուհետև՝ տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների, մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետները:
Բոլոր թիմերն էլ ներկայացան յուրօրինակ ու հետաքրքիր հումորային ծրագրերով՝ ներկաներին պարգևելով լիաթոք ծիծաղ ու ժպիտներ: Կոմիքսներ, մանրապատումներ,անհավանական և հավանական իրավիճակներ. ելույթները հիմնականում մատուցվեցին այս հումորային ձևաչափերով: Տարբեր ֆակուլտետների ուսանողներ՝ պաստառներով, փուչիկներով ու ժպիտներով ոգևորում էին բեմից ելույթ ունեցողներին:
Նշենք, որ մյուս երեք՝ կառավարման, հաշվապահական հաշվառման, ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետների ՈւՀԱ թիմերը ելույթ կունենան վաղը (մեկնարկը՝ ժամը՝ 14.30-ին):

Сегодня в большом зале АГЭУ начались конкурсные выступления КВН (клуб веселых и находчивых) спортивно-культурного фестиваля «Студенческая осень-2014».
Сегодня выступили команды трех факультетов АГЭУ. Первым выступил финансовый факультет, затем факультеты регулирования экономики и международных экономических отношений, маркетинга и организации бизнеса.
Все команды предстали оригинально и с интересной юмористической программой, доставляя
присутствующим сердечный смех и улыбки. Комиксы, миниатюры,,вероятные и невероятные ситуации: выступления в основном преподнеслись в этом юмористическом формате. Студенты разных факультетов с плакатами, шарами и улюбками воодушевляли выступавших.
Отметим, что команды остальных трех факультетов: управления, бухгалтерского учета и аудита, информатики и статистики выступят завтра (начало в 14.30).