Ուսանողական մարզամշակութային փառատոնը եզրափակվեց. հաղթողը կառավարման ֆակուլտետն է (լուսանկարներ)
ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի 20-ամյակին նվիրված «Ուսանողական աշուն-2014» մարզամշակութային փառատոնը եզրափակվեց այսօր՝ մշակութային շքեղ միջոցառմամբ: Բոլոր ֆակուլտետներից տաղանդավոր ուսանողներ ներկայացան երգի, պարի ելույթներով, որոնք ուղեկցվում էին շքեղ շոուներով: Պարի և երգի ելույթները համեմված էին նաև...
Մեկնարկեցին ՈւՀԱ ելույթները
ՀՊՏՀ մեծ դահլիճում այսօր մեկնարկեցին «Ուսանողական աշուն-2014» մարզամշակութային փառատոնի ՈւՀԱ (ուրախների և հնարամիտների ակումբ) մրցութային ելույթները: Այսօր ելույթ ունեցան ՀՊՏՀ երեք ֆակուլտետների թիմեր: Առաջինը ելույթ ունեցավ ֆինանսական ֆակուլտետը, այնուհետև՝ տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների,...
Կայացավ բասկետբոլի միջֆակուլտետային առաջնությունը. հաղթել է ՏԿ և ՄՏՀ ֆակուլտետը
«Ուսանողական աշուն-2014» մարզամշակութային փառատոնի շրջանակներում այսօր ավարտվեցբասկետբոլի առաջնությունը, մրցանակային տեղերը բաշխվեցին այսպես՝ առաջին պատվավոր հորիզոնականը զբաղեցրեց ՏԿ և ՄՏՀ ֆակուլտետը, երկրորդը՝ կառավարման, երրորդը՝ ֆինանսական ֆակուլտետները: Հաղթողներին շնորհվել են մեդալներ և պատվոգրեր: Բասկետբոլի...
ՏԿ և ՄՏՀ ֆակուլտետը՝ թենիսի միջֆակուլտետային առաջնության հաղթող
«Ուսանողական աշուն-2014» փառատոնի շրջանակներում ՀՊՏՀ-ում այսօր կայացավ թենիսի միջֆակուլտետային առաջնություն (թիմային), որի հաղթող է ճանաչվել տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ֆակուլտետը՝ զբաղեցնելով 1-ին պատվավոր հորիզոնականը: 2-րդ մրցանակային տեղում ֆինանսական ֆակուլտետն...
Տնտեսագիտական համալսարանի մարզադահլիճում այսօր կատարվեց «Ուսանողական աշուն-2014» մարզամշակութային փառատոնի հանդիսավոր բացումը՝ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի մասնակցությամբ: Հանդիսավոր բացման արարողությանը ներկա էին դեկաններ, պրոֆեսորադասախոսական կազմի ներկայացուցիչներ, աշխատակիցներ, ուսանողներ: Միջոցառման սկզբին...
Հայտնի դարձան բազկամարտի ֆակուլտետային առաջնության հաղթողները. 1-ին տեղում կառավարման ֆակուլտետն է
«Ուսանողական աշուն-2014» մարզամշակութային փառատոնի մարզական խաղերի շրջանակներում այսօր կայացավ ՀՊՏՀ բազկամարտի առաջնությունը, որին մասնակցում էին 19 ուսանողներ՝ բոլոր ֆակուլտետներից, այդ թվում՝ մեկը ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղից: Մրցանակային տեղերը բաշխվեցին հետևյալ կերպ՝ 1-ին տեղը զբաղեցրեց կառավարման...
Քիչ առաջ հայտնի դարձան «Ուսանողական աշուն-2014» մարզամշակութային փառատոնի շրջանակներում այսօր անցկացված շախմատի առաջնության հաղթողները: ՀՊՏՀ նախասրահում խաղերի ավարտից հետո կատարվեց հաղթողների պարգևատրման արարողությունը՝ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի մասնակցությամբ, ով պատվոգրեր և մեդալներ հանձնեց 1-ին տեղը...

Состоялось межфакультетское баскетбольное первенство: победил факультет РЭ И МЭО
Сегодня  в  рамках  спортивно-культурного  фестиваля  «Студенческая  осень-2014» завершилось  баскетбольное  первенство,  призовые  места  распределились  следующим  образом:  первое   почетное  горизонтальное  место   занял  факультет  РЭ  и  МЭО, второе  место  --  факультет  управления, третье  место – финансовый...
Факультет РЭ и МЭО -- победитель межфакультетского первенства по тенису
Сегодня  в  АГЭУ  в   рамках  фестиваля  «Студенческая  осень-2014»   состоялось  межфакультетское  первенство (командное)  по  тенису, победителем  которого  был  признан  факультет  регулирования  экономики  и  международных  экономических  отношений, занимая  1-ое  почетное  горизонтальное. На  2-ом  призовом ...
Сегодня  в  спортзале  Экономического  университета  состоялось  торжественное  открытие  спортивно-культурного  фестиваля  «Студенческая  осень-2014»  с  участием  ректора  Корюна  Атояна. На  церемонии  торжественного  открытия    присутствовали  деканы, представители  профессорско-преподавательского коллектива,...
Стали известны победители факультетского первенства по армрестлингу: на 1-ом месте факультет управления
Сегодня  в  рамках  спортивных  игр  спортивно-культурного  фестиваля  «Студенческая  осень-2014»  состоялось  соревнование  по  армрестлингу  АГЭУ,  в  котором  участвовали    19  студентов  из  всех  факультетов, втом  числе   один  из  Ехегнадзорского  филиала  АГЭУ. Призовые  места   были  распределены  следующим ...
Стали  известны  победители  первенства  по  шахматам, проведенного  сегодня  в  рамках  спортивно-культурного  фестиваля  «Студенческая  осень-2014». После  завершения  игр  в  фойе  АГЭУ  была  проведена  церемония  нагарждения  победителей  с участием  ректора  Корюна  Атояна,  кто  вручил  грамоты  и  медали ...
Шахматными и волейбольными играми начался спортивно-культурный фестиваль «Студенческая осень-2014» (фотографии)
Сегодня  в  АГЭУ  атмосфера  спортивная: соревнованиями  по  шахматам  и  волейболу   (парни, девушки) начался  спортивно-культурный  фестиваль  «Студенческая  осень-2014», который  проводится  по  инициативе  студенческого  совета. Отметим, что   в  этом  году  фестиваль  посвящен  20-летию  студенческого  совета ...