Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ֆուտզալի թիմը մասնակցում է ՀՀ ֆուտզալի 2014-2015 թթ. բարձրագույն խմբի առաջնությանը: Երեկ տեղի է ունեցել մեր հավաքականի անդրանիկ խաղը. հյուրընկալվելով Հրազդանի ֆուտզալի թիմին՝ մեր բուհի թիմը 1:12 հաշվով հաղթանակ է արձանագրել: Այս մասին ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց ֆիզդաստիարակության, արտակարգ իրավիճակների և քաղպաշտպանության ամբիոնի վարիչի պաշտոնակատար Հովհաննես Գաբրիելյանը՝ հպարտությամբ ընդգծելով, որ պատմության մեջ սա առաջին դեպքն է, երբ ուսանողական թիմը ՀՀ ֆուտզալի բարձրագույն խմբի առաջնությանը մասնակցելու հայտ է ներկայացնում:
Մեր հարցին, թե ինչպես որոշվեց  մասնակցել  ՀՀ ֆուտզալի բարձրագույն խմբի առաջնությանը, ամբիոնի ղեկավարը պատասխանեց. «ՀՊՏՀ թիմը վերջին երեք տարիներին  Հայաստանի ուսանողական մարզական խաղերում, այս ամռանը նաև Ռոտերդամում կայացած Համաեվրոպական համալսարանական խաղերում իրեն լավագույնս է դրսևորել և սա դարձավ առիթ, որ բուհի ղեկավարությունը որոշեց՝ մեր հավաքականը պետք է մասնակցի ՀՀ ֆուտզալի բարձրագույն խմբի առաջնությանը»:  Հովհաննես Գաբրիելյանի խոսքով՝ ՀՊՏՀ ֆուտզալի թիմն ապագայում ավելի հավակնոտ ծրագրեր ունի, որոնց թվում է 2015թ. օգոստոսի առաջին տասնօրյակում Լեհաստանի Պոզնան քաղաքում կայանալիք եվրոպական ուսանողական ֆուտզալի առաջնությունը:

Команда  по  футзалу  Армянского  государственного  экономического  университета  участвует  в  высшей  лиге  первенства  по  футзалу  РА  2014-2015  годов. Вчера  состоялась  первая  игра  нашей  команды, побывав  в  гостях  у  разданской  команды  по  футзалу: команда  нашего  вуза  со  счетом  1:12 одержала  победу.  Об  этом  отделу  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ  сообщил  исполняющий  обязанности  заведующего  кафедрой  физвоспитания, ЧС  и ГО  Ованнес  Габриелян,  с  гордостью  подчеркивая, что  в  истории   первый  случай, когда  студенческая  команда  представила  заявку  для  участия  в  первенстве  высшей  лиги  по  футзалу  РА.
На  наш  вопрос, как  было  решено  участвовать  в  первенстве  высшей  лиги  по  футзалу  РА, руководитель  кафедры  ответил:«Команда  АГЭУ  за  последние  три  года  себя  проявила  наилучшим  образом  в  Армянских  студенческих  спортивных  играх,  в  этом  году  и  в  проведенных  в  Роттердаме   Европейских  университетских  играх, и  это  стало  поводом, чтоб  руководство  вуза  решило,  что  наша  команда  должна  участвовать  в  первенстве  высшей  лиги  по  футзалу  РА».  По  словам  Ованнеса  Габриеляна, в   будущем    команда  по  футзалу  АГЭУ  имеет  более  амбициозные  планы, в  числе  которых  предстоящее  в  первой  декаде  августва  2015г. в  польском  городе  Познань  европейское  студенческое  первенство  по  футзалу.