Բաց դաս՝ միտված գործնական գիտելիքների հարստացմանը
ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի հրավերով այսօր  մեր բուհում էին «Իմեքս գրուպ» («Իդեալ համակարգ», «Z&A» խանութների ցանց) ընկերության տնօրենի օգնական Կարեն Կարապետյանը և մարքեթինգի բաժնի պետ Դավիթ Ապրիկյանը, ովքեր ուսանողներին իրենց կազմակերպության օրինակով ներկայացրեցին մարքեթինգային քաղաքականությանը, մարքեթինգին առնչվող մի շարք հարցեր:
Դասի ընթացքում խոսվեց  կազմակերպության  հաճախորդների դասակարգման, գնային քաղաքականության,շուկայում մրցակցային դիրք գրավելու և ընկերության մարքեթինգային քաղաքականությանն առնչվող այլ քայլերի մասին:
Կազմակերպության ներկայացուցիչները պատկերավոր օրինակներով ուսանողներին փոխանցեցին մարքեթինգային  գործնական գիտելիքներ:

Открытый урок, направленный на обогащение практических знаний
Сегодня  по  приглашению  студенческого  совета  АГЭУ  в  нашем  вузе  помощник  директора компании  «Имекс груп» (сеть  магазинов  «Система Идеал», «Z&A») Карен  Карапетян  и  начальник  отдела  маркетинга   Давид Априкян, которые  на  примере  своей  организации представили   вопросы, касающиеся  маркетинга, маркетинговой  политики.
Во  время  урока  говорили  о  классификации  клиентов  организации, политике  ценообразования,, занимаемой  на  рынке  конкурентоспособной  позиции  и  маркетинговой  политике  компании.
Представители  организации наглядными  примерами  передали  студентам    практические маркетинговые знания.