Ամփոփվեց «Հայացք ապագային-2014» խորագրով ցուցահանդեսը. մասնակցել է նաև ՀՊՏՀ-ն
Ուրբաթ՝ նոյեմբերի 14-ին, ամփոփվել են ԵՊՀ-ում անցկացված «Հայացք ապագային-2014» խորագրով երիտասարդական կազմակերպությունների երկօրյա ցուցահանդեսը, որին մասնակցել է նաև ՀՊՏՀ ուսանողական խորհուրդը:
Ցուցահանդեսի բացման արարողությանը ներկա են եղել ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը, ԿԳ նախարար Արմեն Աշոտյանը, ՀԵՀ հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ, ԱԺ պատգամավոր Կարեն Ավագյանը, ովքեր ծանոթացել են երիտասարդական կազմակերպությունների ծրագրերին, գործունեությանը, հաջողություններին:
«Հայացք ապագային-2014» ցուցահանդեսը կազմակերպել էր Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամը՝ երիտասարդական տոներին նվիրված միջոցառումների շրջանակներում: Հիմնադրամի պաշտոնական կայքի համաձայն՝ առանձին տաղավարներով երկու օր շարունակ իրենց աշխատանքներն են ներկայացրել շուրջ 70 երիտասարդական կազմակերպություններ՝ ՀԿ-ներ, ուսանողական կառույցներ և այլ կազմակերպություններ։ Ցուցահանդեսի շրջանակներում Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամը հայտարարելու է դրամաշնորհի մրցույթ։
ՀՊՏՀ ուսանողներն իրենց տաղավարում ներկայացրել են ուսանողական խորհրդի ձեռքբերումները, մրցանակները: Տաղավարը բաղկացած է եղել 2 հիմնական բաժիններից. առաջին մասում ներկայացվել են ուսանողական խորհրդի գործունեությունը, աշխատանքը և առաքելությունը, իսկ 2-րդ բաժինը նվիրված է եղել ՈւԽ տարբեր տարիներին ունեցած նվաճումներին, ցուցադրվել են գավաթներ, մրցանակներ և այլ ձեռքբերումներ:
«Ցուցահանդեսին մեր տաղավարի հանդեպ մեծ հետաքրքրություն կար, մեծ քանակությամբ այցելուներ ենք ունեցել, շատ լավ ներկայացրել ենք մեր համալսարանը, մեր ձեռքբերումները: Ցուցահանդեսը բուհերի համար, այսպես ասած, մրցութային չէր, պարզապես լավ առիթ էր՝ ներկայացնելու բուհը»,- մեզ հետ զրույցում իր տպավորությունները ներկայացրեց ՀՊՏՀ ասպիրանտ, ՈՒԽ անդամ Հայկ Բեջանյանը:

В  пятницу  14-го  ноября, обобщена  проведенная   в  ЕГУ  двухдневная  выставка молодежных  организаций  на  тему «Взгляд  на  будущее-2014»,  в которой  участвовал  и  студенческий  совет  АГЭУ.
На  церемонии  открытия  выставки  присутствовали   премьер-министр  РА  Овик  Абраамян,   министр  ОН  Армен  Ашотян,  председатель  попечительского  совета  АМП, депутат  НС  Карен  Авагян, которые  ознакомились с  программами, деятельностью, успехами  молодежных  организаций.
Выставку  «Взгляд  на  будущее-2014»  организовал   Армянский  молодежный  фонд  в  рамках  мероприятий,  посвященных  молодежным  праздникам.  Согласно  официальному  сайту  фонда, два  дня    в  отдельных   павильонах  представили  работы  около  70  молодежных  организаций: ОО, студенческие  структуры  и  другие  организации.   В  рамках  выставки  Армянский  молодежный  фонд  объявит  конкурс  гранта.
В  своем  павильоне  студенты  АГЭУ  представили  достижения. призы  студенческого  совета. Павильон  состоял  из 2 основных  отделов:  в  первом  отделе  были  представлены  деятельность, работа  и  миссия  студенческого  совета,  а второй  отдел  был  посвещен   достижениям  различных  лет  студенческого  совета, выставлены были  кубки, призы  и  другие  достижения.
«На  выставке  был  большой  интерес  к  нашему  павильону, было  много  посетителей, отлично  представили  наш  университет, наши  достижения. Выставка  для  вузов, так  сказать, не  была  конкурентоспособной, просто  был  хороший  повод  представить  вуз»,- в  беседе  с  нами  представил  свои  впечатления  аспирант  АГЭУ, член  Студсовета  Айк  Беджанян.