Դիտումների քանակ՝ 1113
ՀՊՏՀ ուսումնամեթոդական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Պարույր Քալանթարյանն այսօր իր աշխատասենյակում հավաստագիր հանձնեց Վրաստանի «Սևծովյան միջազգային համալսարանի» ուսանողուհի Էլիսո Մամուլաշվիլիին, ով մեր բուհում 2 շաբաթ մասնակցել է «Կրթության կառավարում» մասնագիտության մագիստրատուրայի 2-րդ կուրսի դասընթացներին: Մասնակցությունը  Տեմպուսի «Մահաթմա» ծրագրի շրջանակներում է, վրացուհին ՀՊՏՀ-ում էր  փոխանակման ծրագրով:
Հավաստագրի հանձնմանը ներկա էր նաև ՀՊՏՀ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի կրթության կառավարման ամբիոնի վարիչ, որակի ապահովման բաժնի պետ Ներսես Գևորգյանը, ով Էլիսո Մամուլաշվիլիին մաղթեց ուսումնական հետագա հաջողություններ և ձեռքբերումներ:
Ինչպես ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին որակի ապահովման բաժնի առաջատար մասնագետ Մարգարիտ Մարուքյանը հայտնեց` փոխանակային այս ծրագիրը նպատակ ունի պարզելու՝ արդյոք մեր կրթական ծրագրերը համապատասխանում են միջազգայինին:  «Նշեմ , որ այս պահին ՀՊՏՀ 8 ուսանողներ նույն ծրագրով գտնվում են արտերկրում՝ 3-ը՝ Չեխիայի «Մասարիկ» համալսարանում, 5-ը՝ Վրաստանի «Սևծովյան միջազգային համալսարանում»: Դասընթացների ավարտից հետո կանցկացնենք մշտադիտարկում՝ պարզելու մեր կրթական ծրագրերի համատեղելիությունը միջազգային կրթական ծրագրերի հետ»,-ասաց նա:

Количество просмотров: 841
Сегодня  проректор  АГЭУ  по  учебно-методическим  работам  Паруйр  Калантарян  в  своем  кабинете  вручил  сертификат  студентке  Грузинского   «Черноморского  Международного  университета» Элисо  Мамулашвили, кто  2  недели  участвовала  в  курсах  2-го  курса  магистратуры  по  специальности  «Управление  образованием».  Участие  состоялось  в  рамках  программы  Темпуса  «Махатма», грузинка  была  в  АГЭУ  по  программе  обмена.
При  вручении  сертификата  присутствовали  заведующий  кафедрой  управления  образованием  ЮНЕСКО  АГЭУ,  начальник  отдела  обеспечения  качеством  Нерсес  Геворгян,  кто  пожелал   Элисо  Мамулашвили дальнейших  успехов  и  достижений  в  учебе.
Как  сообщила  отделу  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ   ведущий  специалист  отдела  обеспечения  качеством  Маргарит  Марукян, это  программа  по  обмену  имеет  цель  выяснить, на  самом  ли  деле  наши  образовательные  программы  соответствуют  международным. «Отмечу, что  на  этот  момент  8  студентов  по  той  же  программе  находятся  за  рубежом:  3 студента -- в  Чешском  университете  «Масарик», 5  студентов  -- в  Грузинском  «Черноморском  Международном  университете». После  завершения  курсов  проведем   мониторинг, чтоб  выяснить     совместимость  наших  образовательных  программ  с  международными  образовательными  программами»,-сказала  она.