Ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջի ուսանողները հյուրընկալվեցին ՀՊՏՀ-ում
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ու ավագ և միջնակարգ  դպրոցների և քոլեջների հետ համագործակցության ծրագրի շրջանակներում այսօր մեր բուհում հյուրընկալվեցին Երևանի պետական ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջի ուսանողները և դասախոսներ Նուրիսա Բեժանյանն ու Ծաղիկ Գրիգորյանը: ՀՊՏՀ զոհված ազատամարտիկների անվան լսարանում բուհի ուսանողական խորհրդի ուսումնագիտական հանձնաժողովի նախագահ, կառավարման ֆակուլտետի 3-րդ կուրսի ուսանողուհի Անի Կարապետյանը հյուրերին ներկայացրեց  ուսխորհրդի գործունեությունը, կառուցվածքը և այլն, ապա խոսեց  ֆակուլտետների, մասնագիտությունների, ուսումնառության գործընթացին առնչվող հարցերի մասին:
Դպրոցների, քոլեջների հետ համալսարանի համագործակցությունը համակարգող Լուսինե Կարագուլյանը լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում նշեց, որ փոխգործակցության շրջանակներում ՀՊՏՀ ներկայացուցիչները նոյեմբերի 8-ին հյուրընկալվել էին Պռոշյանի միջնակարգ դպրոցում, աշակերտներին ներկայացրել են մեր բուհը, կրթական ծրագրերը և բուհի մասին այլ տեղեկություններ:
«Առաջիկայում նախատեսում ենք  մեր բուհում դասախոսություն՝ աշակերտների և քոլեջի ուսանողների համար»,-հավելեց Լուսինե Կարագուլյանը:
ՀՊՏՀ լրատվության բաժինը զրուցեց քոլեջի ուսանողների հետ, ովքեր կարևորեցին նմանատիպ այցելությունները:  «Այս հանդիպումների միջոցով ես ձեռք եմ բերում տեղեկություններ ՀՊՏՀ-ի մասին և ցանկանում եմ կրթությունս շարունակել հենց այս բուհում»,-ասաց ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջի ուսանողուհի Տաթև Նազարյանը:
Հանդիպման ավարտին  քոլեջի ուսանողները շրջայց կատարեցին ՀՊՏՀ բակով, ֆակուլտետներով, մասնաշենքերով: ՀՊՏՀ ապագա ուսանողները բավականին տպավորված էին:

Сегодня в рамках сотрудничества Армянского государственного экономического университета со старшими, средними школами и колледжами наш вуз посетили студенты Ереванского государственного финансово-экономического колледжа и преподаватели Нуриса Бежанян и Цахик Григорян. Председатель научно-образовательной комиссии студенческого совета вуза, студентка 3-го курса факультета управления Ани Карапетян в аудитории имени погибших воинов АГЭУ представила гостям деятельность студсовета, структуру и многое другое, затем говорила о вопросах, касающихся процесса обучения, специальностей, факультетов.
Координатор сотрудничества университета со школами, колледжами Лусине Карагулян в беседе с отделом информации и связей с общественностью отметила, что в рамках взаимосотрудничества 8-го ноября представители АГЭУ посетили Прошянскую среднюю школу, ученикам представили наш вуз, образовательные программы и другую информацию о вузе.
«В ближайшее время планируем лекцию в нашем вузе для учеников и студентов колледжа»,-добавила Лусине Карагулян.
Отдел информации АГЭУ беседовал со студентами колледжа, которые подчеркнули важность подобных посещений. «С помощью этих встреч я получаю сведения об АГЭУ и желаю образование продолжить именно в этом вузе»,-сказала студентка финансово-зкономического колледжа Татев Назарян.
В конце встречи студенты колледжа обошли двор, факультеты, корпуса АГЭУ. Будущие студенты АГЭУ были достаточно впечатлены.