Հայտնի դարձան բազկամարտի ֆակուլտետային առաջնության հաղթողները. 1-ին տեղում կառավարման ֆակուլտետն է
«Ուսանողական աշուն-2014» մարզամշակութային փառատոնի մարզական խաղերի շրջանակներում այսօր կայացավ ՀՊՏՀ բազկամարտի առաջնությունը, որին մասնակցում էին 19 ուսանողներ՝ բոլոր ֆակուլտետներից, այդ թվում՝ մեկը ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղից:
Մրցանակային տեղերը բաշխվեցին հետևյալ կերպ՝ 1-ին տեղը զբաղեցրեց կառավարման ֆակուլտետի ուսանող Նարեկ Մադաթյանը, 2-րդ տեղը՝ ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղի ուսանող Բորիս Մկրտչյանը, 3-րդ տեղը՝ կառավարման ֆակուլտետի ուսանող Տիգրան Հարությունյանը: Թիմային առաջնությունում մրցանակային տեղերը հետևյալ կերպ բաշխվեցին. 1-ին տեղ՝ կառավարման ֆակուլտետ, 2-րդ տեղ՝ ֆինանսական ֆակուլտետ, 3-րդ տեղ՝ մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետ: Հաղթողները պարգևատրվեցին մեդալներով և պատվոգրերով, իսկ հաղթող ֆակուլտետը՝ գավաթով:
Բազկամարտի առաջնության գլխավոր մրցավարն էր ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի պրոֆեսոր Լյովա Սամվելյանը, մրցավարը՝ դասախոս Արման Գուլյանը:
«Եթե այս մարզաձևը նախորդ տարի մեր բուհում միջին մակարդակի վրա էր, ապա այս տարի կարելի է ասել՝ մի աստիճան բարձր է: Լարված և թեժ պայքար էր, առաջնության ընթացքում տիրում էր հավասարության մթնոլորտ»,-ասաց առաջնության մրցավար, ՀՊՏՀ բազկամարտի բաժանմունքի մարզիչ Արման Գուլյանը` ևս մեկ անգամ ընդգծելով, որ հետաքրքրությունը բազկամարտի նկատմամբ մեծ էր :

Стали известны победители факультетского первенства по армрестлингу: на 1-ом месте факультет управления
Сегодня в рамках спортивных игр спортивно-культурного фестиваля «Студенческая осень-2014» состоялось соревнование по армрестлингу АГЭУ, в котором участвовали 19 студентов из всех факультетов, втом числе один из Ехегнадзорского филиала АГЭУ.
Призовые места были распределены следующим образом: 1-ое место занял студент факультета управления Нарек Мадатян, 2-ое место -- студент Ехегнадзорского филиала АГЭУ Борис Мкртчян, 3-ье место – студент факультета управления Тигран Арутюнян. В командном первенстве призовые места распределились следующим образом:. 1-ое место – факультет управления, 2-ое место -- финансовый факультет, 3-ье место –факультет маркетинга и организация бизнеса. Победители были награждены медалями и грамотами, а победивший факультет -- кубком.
Главной судьей первенства по армрестлингу был профессор кафедры физвоспитания, ЧС и ГО Лева Самвелян, судьей – преподаватель Арман Гулян.
«Если этот вид спорта в прошлом году в нашем вузе находился на среднем уровне, то в этом году, можно сказать, на ступень выше. Была напряженная и горячая борьба, во время соревнования господствовала атмосфера равенства»,-сказал судья, тренер секции по армрестлингу АГЭУ Арман Гулян, еще раз подчеркивая, что интерес к армрестлингу был большой.