Հայաստանի ուսանողական մարզական 15-րդ խաղերի շրջանակներում անցկացվող ֆուտզալի մրցումներում այսօր կիսաեզրափակիչ խաղում ՀՊՏՀ ֆուտզալի հավաքականը հաղթանակ է տարել Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի թիմի նկատմամբ՝ 5:0 հաշվով և դուրս եկել եզրափակիչ: Այս մասին մեզ տեղեկացրեց ՀՊՏՀ ուսանողների և շրջանավարտների հետ աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Սևակ Խաչատրյանը:
Նշենք, որ վաղը՝ նոյեմբերի 8-ին, ժամը 17.00-ին, Հայ-ռուսական (Սլավոնական) համալսարանում ՀՊՏՀ ֆուտզալի հավաքականը եզրափակիչ խաղում կմրցի Սլավոնական համալսարանի թիմի հետ: Խաղի ընթացքին հետևելու և ՀՊՏՀ-ականներին քաջալերելու են հրավիրվում բոլոր ֆուտբոլասերները:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի ուսանողական մարզական խաղերը կազմակերպել են ՀՀ կրթության և գիտության նախարարությունը, Հայաստանի ուսանողական մարզական ֆեդերացիան և Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամը:

Сегодня  в  полуфинальной  игре  соревнований  по  футзалу, проводимых  в  рамках  15-ых  Армянских  студенческих  спортивных  игр, команда  АГЭУ  по  футзалу  одержала  победу    над  командой  Армянского  государственного политехнического  университета  со  счетом  5:0 и  вышла  в  финал. Об  этом  сообщил  проректор  по  работам  со  студентами  и  выпускниками  АГЭУ  Севак  Хачатрян.
Отметим, что  завтра  8-го  ноября  в  17.00  в  Армяно-русском (Славянском) университете  команда  АГЭУ  по  футзалу  в  финальной  игре  будет  соревноваться  с  командой  Славянского  университета. Посмотреть  игру  и  воодушевить наших  университетовцев   приглашаются  все  футболисты.
Напомним, что  Армянские  студенческие  спортивные  игры  организовали  Министерство образования  и  науки  РА, Армянская  студенческая  спортивная  федерация  и  Армянский  молодежный  фонд.