ՀՊՏՀ անշարժ գույքի գնահատում մասնագիտության մագիստրատուրայի 2-րդ կուրսի ուսանողուհի Աիդա Մխիթարյանը մասնակցել է ՀՀ քաղաքացիական ծառայության խորհրդի կողմից անցկացվող մրցույթին և ստացել է հավաստագիր, որով իրավունք է ստանում զբաղեցնելու քաղաքացիական ծառայողի կրտսեր պաշտոն: Մեր ուսանողուհին, հաղթահարելով գրավոր թեստը, հնարավոր 50 միավորից վաստակել է 50-ը՝ արձանագրելով բացարձակ արդյունք: Աիդա Մխիթարյանին հավաստագիրը հանձնել է ՀՀ քաղաքացիական ծառայության խորհրդի նախագահ Մանվել Բադալյանը:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում Աիդա Մխիթարյանը նշեց, որ ավարտել է Տնտեսագիտական համալսարանի հողագույքային հարաբերություններ մասնագիտության բակալավրիատը և ցանկանում է աշխատել ՀՀ Կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեում: Դասախոսների խորհրդով Աիդան դիմել է քաղծառայողի հավաստագիր ստանալու համար անցկացվող մրցույթին և արձանագրել փայլուն արդյունք:
«Պետք է նշեմ, որ մրցույթին մասնակցելիս ինձ շատ են օգնել բուհում ստացած գիտելիքներս, մասնավորապես օրենսդրական ակտերի իմացությունը: Քանի որ արդեն մի քանի ամսից ավարտելու եմ մագիստրատուրան, հետաքրքրված եմ կարիերաս սկսելու խնդրով: Մասնագիտական աշխատանքի փնտրտուքների ճանապարհին ինձ կողմնորոշեցին դասախոսներս՝ Արմեն Ռուբենյանը և Արայիկ Հարությունյանը, որոնց խորհրդով դիմեցի այս մրցույթին և ձեռք բերեցի հավաստագիր: Այժմ պետք է հետևեմ համապատասխան թափուր աշխատատեղերի հայտարարություններին և մասնակցեմ մրցույթների. կարծում եմ՝ աշխատանքի անցնելու գործում հավաստագիրս շատ կօգնի: Ձեռք բերած մասնագիտական գիտելիքներիս համար հատուկ շնորհակալություն եմ ուզում հայտնել դասախոսներիս և բնօգտագործման տնտեսագիտության ամբիոնի վարիչ, պրոֆեսոր Սուրեն Գևորգյանին»,-ասաց ուսանողուհին:
Նշենք, որ այս մրցույթին մասնակցել են ավելի քան հարյուր մասնակիցներ, որոնցից միայն ՀՊՏՀ ուսանողուհին է վաստակել առավելագույն միավոր:

Студентка 2-го курса магистратуры АГЭУ по специальности оценка недвижимости Аида Мхитарян участвовала в конкурсе, проведенном Советом государственной службы РА, и получила сертификат, который дает ей право занимать младшую должность государственного служащего. Наша студентка, преодолев письменный тест, из возможных 50 баллов набрала 50, регистрируя абсолютный результат. Аиде Мхитарян вручил сертификат председатель Совета государственной службы РА Самвел Бадалян.
Аида Мхитарян в беседе с отделом информации и связей с общественностью АГЭУ отметила, что окончила бакалавриат Экономического университета по специальности земельно-имущественные отношения и желает работать в Государственном комитете кадастра недвижимости при Правительстве РА. По совету преподавателей Аида обратилась в конкурс, проводимый для получения сертификата госслужащего, и зарегистрировала блестящий результат.
«Хочу отметить, что для участия мне очень помогли полученные в вузе знания, в частности знание законодательных актов. Так как через несколько месяцев кончаю магистратуру, то я заинтересована вопросом начала своей карьеры. На пути поиска профессиональной работы мне помогли преподаватели Армен Рубенян и Араик Арутюнян, по просьбе которых я обратилась в конкурс и получила сертификат. Сейчас я должна следить за объявлениями соответствующих вакансий, чтоб участвовать в конкурсах: надеюсь для получения работы мой сертификат очень поможет. За мои полученные профессиональные знания специально хочу выразить признательность моим преподавателям и заведующему кафедрой экономика природопользования, профессору Сурену Геворгяну»,-сказала студентка.
Отметим, что в этом конкурсе участвовали более ста участников, из которых только студентка АГЭУ набрала максимальное количество баллов.