Դիտումների քանակ՝ 957
Հայաստանի ուսանողական մարզական 15-րդ խաղերի շրջանակներում նոյեմբերի 8-ին Հայ-ռուսական (Սլավոնական) համալսարանի մարզադահլիճում կայացել է ֆուտզալի առաջնության եզրափակիչ խաղը, որտեղ մրցել են Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի և  Հայ-ռուսական (Սլավոնական) համալսարանի թիմերը: ՀՊՏՀ հավաքականը հերթական հաջող խաղում հաղթանակ է արձանագրել՝ 5:2 հաշվով և հռչակվել առաջնության չեմպիոն:
Առաջնության 3-րդ տեղը զբաղեցրել է  Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի թիմը: Նշենք, որ ֆուտզալի առաջնությունը մեկնարկել էր նոյեմբերի 3-ին:
Այս մրցումներով ավարտվեց Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի մասնակցությունը Հայաստանի ուսանողական մարզական 15-րդ խաղերին: Այս մասին լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց ուսանողների և շրջանավարտների հետ աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Սևակ Խաչատրյանը՝ բարձր գնահատելով մեր թիմի մասնակցությունը խաղերին: «Ընդհանրապես այս տարվա ուսանողական մարզական խաղերին ՀՊՏՀ-ն բարձր մակարդակի մասնակցություն ունեցավ, ինչի արդյունքում ունեցանք և՛ առաջին մրցանակակիրներ, և՛ երկրորդ, և՛ երրորդ՝ տարբեր մարզաձևերից: Արձանագրված արդյունքները նույնպես խոսում են մեր տղաների պրոֆեսիոնալիզմի մասին: Իհարկե, կան մարզաձևեր, որոնց ավելի շատ ուշադրություն պետք է դարձնի ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնը՝ ավելի ուժեղացնելու համար, բայց հատկանշական է, որ մենք, լինելով տնտեսագիտական բուհ, կարողանում ենք ունենալ մարզական հաջղություններ այնպիսի առաջնություններում, որտեղ ընդգրկված են նաև մասնագիտական բուհեր: Ինչ վերաբերում է ֆուտզալին, ապա հիանցմունքով պետք է նշեմ, որ մեր ֆուտզալի հավաքականը տարիներ շարունակ գտնվում է բարձունքում, ասածիս վառ ապացույցն այն է, որ այս ամսվա 22-ին մեկնարկում է ՀՀ ֆուտզալի բարձրագույն խմբի առաջնությունը, որին մասնակցելու ենք նաև մենք: Շնորհավորում եմ բոլորիս և մաղթում նորանոր ձեռքբերումներ: Համոզված եմ, որ սա նոր հաղթանակների սկիզբն էր»,- ասաց նա:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի ուսանողական մարզական 15-րդ խաղերը կազմակերպել են  ՀՀ կրթության և գիտության նախարարությունը, Հայաստանի ուսանողական մարզական ֆեդերացիան ու Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամը: Ուսանողական մարզական խաղերում  ընդգրկված է  11 մարզաձև, մասնակցում են 20  բուհերի 3000 ուսանողներ: Հաղթողները եռօրյա հանգիստ կանցկացնեն Ծաղկաձորում, որտեղ կկայանա լավագույն ուսանող մարզիկների մրցանակաբաշխությունը:

8-го ноября в рамках 15-ых Армянских студенческих спортивных игр в спортивном зале Армяно-русского (Славянского) университета состоялась заключительная игра первенства по футзалу, в которой соревновались команды Армянского государственного экономического университета и Армяно-русского (Славянского) университета. Сборная АГЭУ в очередной успешной игре зарегистрировала победу со счетом 5:2 и стала чемпионом первенства.
3-ье место первенства заняла команда Армянского государственного инженерного университета. Отметим, что начало первенства по футзалу было 3-го ноября.
Этими соревнованиями завершилось участие Армянского государственного экономического университета в 15-ых Армянских студенческих спортивных играх. Об этом отделу информации и связей с общественностью сообщил проректор по работам со студентами и выпускниками Севак Хачатрян, высоко оценив участие нашей команды в играх. «В общем уровень участия АГЭУ в спортивных студенческих играх этого года высок, в результате чего заимели призеров и первых мест, и вторых мест, и третьих в различных видах спорта. Зарегистрированные результаты также свидетельствуют о профессионализме наших парней. Конечно, есть виды спорта, на которые кафедра физвоспитания, ЧС и ГО должна уделять больше внимания для дальнейшего укрепления, однако примечательно, что мы, будучи экономическим вузом, имеем спортивные успехи в таких соревнованиях, в которые включены и специализированные вузы. Что относится футзала, то с восхищением должен отметить, что наша команда по футзалу на протяжении многих лет находится на высоте, ярким доказательством тому является то, что 22-го ноября начинается первенство высшей лиги по футзалу РА, в котором будем участвовать и мы. Поздравляю нас всех и желаю новых достижений. Уверен. что это было началом новых побед»,- сказал он.
Напомним, что 15-ые Армянские студенческие спортивные игры организовали Министерство образования и науки РА, Армянская студенческая спортивная федерация и Армянский молодежный фонд. В студенческие спортивные игры включены 11 видов спорта, участвуют 3000 студентов из 20 вузов. Победители проведут трехдневный отдых в Цахкадзоре, где состоится церемония награждения лучших спортсменов-студентов.