ՀՊՏՀ ֆուտզալի հավաքականը Հայաստանի ուսանողական մարզական 15-րդ խաղերի շրջանակներում անցկացվող ֆուտզալի մրցումներում այսօր 10:5 հաշվով հաղթանակ է տոնել ֆիզիկական կուլտուրայի հայկական պետական ինստիտուտի հավաքականի նկատմամբ և դուրս է եկել կիսաեզրափակիչ: Վաղը մեր համալսարանի հավաքականը կխաղա Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի թիմի հետ:
Այս մասին ՀՊՏՀ լրատվության և  հասարակայնության հետ կապերի բաժնին տեղեկացրեց ՀՊՏՀ ուսանողների և շրջանավարտների հետ աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Սևակ Խաչատրյանը:
Նշենք, որ ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի փոխանցմամբ՝ ֆուտզալի մրցումները մեկնարկել են նոյեմբերի 3-ին և կտևեն մինչև նոյեմբերի 7-ը:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի ուսանողական մարզական խաղերը կազմակերպել են ՀՀ կրթության և գիտության նախարարությունը, Հայաստանի ուսանողական մարզական ֆեդերացիան և Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամը:

Сегодня команда АГЭУ по футзалу в соревнованиях, проводимых в рамках 15-ых Армянских студенческих спортивных игр, со счетом 10:5 одержала победу над командой Армянского государственного института физической культуры и вышла в полуфинал. Завтра сборная команда нашего университета сыграет с командой Армянского государственного инженерного университета.
Об этом сообщил отделу информации и связей с общественностью АГЭУ проректор по работам со студентами и выпускниками АГЭУ Севак Хачатрян.
Отметим, как передали из кафедры физвоспитания, ЧС и ГО, соревнования по футзалу начались 3-го ноября и продолжатся до 7-го ноября.
Напомним, что Армянские студенческие спортивные игры организовали Министерство образования и науки РА, Армянская студенческая спортивная федерация и Армянский молодежный фонд.