ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանն ընդունեց ՀՀ Կենտրոնական բանկի կազմակերպած միջբուհական բանավիճային մրցույթի հաղթողներին
Դիտումների քանակ՝ 1085
ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանն այսօր իր աշխատասենյակում ընդունեց ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից «Իմ ֆինանսների միամսյակ» ծրագրի շրջանակում այս տարի կազմակերպված միջբուհական բանավիճային մրցույթի հաղթող ՀՊՏՀ թիմի անդամներին, ինչպես նաև  ուսանողների և շրջանավարտների հետ աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Սևակ Խաչատրյանին և ուսխորհրդի նախագահ Սերգեյ Խառատյանին:
Մրցույթի  նպատակն է երիտասարդների շրջանում ավելացնել ֆինանսական տարաբնույթ թեմաների վերաբերյալ գիտելիքները, ինչպես նաև բանավիճային քննարկումների միջոցով նրանց մոտ զարգացնել նույն ֆինանսական խնդիրը  տարբեր տեսանկյուններից դիտարկելու ունակությունը: Մրցաշարերի ընթացքում քննարկվել են անձնական ֆինանսների կառավարման հետ կապված այնպիսի թեմաներ, ինչպիսիք են` վարկ վերցնելը, խնայողություններ կատարելը և այլն:
ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի նախագահության կողմից մրցույթին մասնակցելու համար ձևավորված ՀՊՏՀ թիմը հետևյալ կազմով է՝  կառավարման ֆակուլտետի 3-րդ կուրսի ուսանողուհի Անի Կարապետյան (թիմի ավագ), ասպիրանտներ Հարություն Արզումանյան,  Հայկ Բեջանյան, Գրիշա Ամիրխանյան:
Թիմի ավագը համալսարանի ռեկտորին ներկայացրեց մրցույթի էությունը, նպատակները, մրցույթի ընթացքը՝ նշելով, որ ՀՊՏՀ թիմը մրցել է 6 համալսարանների թիմերի հետ և արդյունքում տոնել հաղթանակ: Իսկ թիմի անդամ, ՀՊՏՀ ասպիրանտ Հարություն Արզումանյանը հաղթող է ճանաչվել «Լավագույն հռետոր» անվանակարգում: Թիմի անդամներին ներկայացրեց նաև ՀՊՏՀ ՈՒԽ նախագահ Սերգեյ Խառատրյանը, իսկ պրոռեկտոր Սևակ Խաչատրյանը հույս հայտնեց, որ թիմում ընդգրկված ասպիրանտները, որ վաղը դառնալու են դասախոսական անձնակազմի անդամ, աչքի կընկնեն իրենց գիտելիքներով:
ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական, վարչական անձնակազմի և ուսանողների անունից շնորհավորեց ՀՊՏՀ թիմին՝ հաղթանակի առիթով, ապա ավելացրեց, որ ՀՊՏՀ ուսանողների հաջողությունները ոգևորիչ են: «Մեզ համար ուրախալի ու ոգևորիչ են մեր ուսանողների հաջողությունները, որոնք արձանագրվում են տարբեր ոլորտներում: Համալսարանը միայն գիտելիք ստանալու վայր չէ, այստեղ մարդը կրթվում և հղկվում է համակողմանիորեն, ինչը մեր երկրի վաղվա հուսալի ապագայի երաշխիքն է:
Հաճելի է, երբ տարբեր առիթներով և տարբեր վայրերում մարդիկ մատնանշում են մեր բուհի հաջողությունները, ինչը նշանակում է, որ մեր համալսարանի հեղինակությունը բարձր է»,- ասաց Կորյուն Աթոյանը՝ ուսանողներին մաղթելով հետագա հաջողություններ:
Նշենք, որ ՀՊՏՀ հաղթանակած թիմի անդամներին երեկ ԿԲ խորհրդի անդամ Արմենակ Դարբինյանը պարգևատրել է պատվոգրերով և Կենտրոնական բանկի  «Սարդարապատ» արծաթե հուշամեդալներով:
Հիշեցնենք, որ մեր թիմի հաղթանակին լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինն անդրադարձել էր օրերս. հրապարակմանը կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղումով՝ http://goo.gl/1ex5CK:

Сегодня ректор АГЭУ Корюн Атоян в своем кабинете принял членов команды АГЭУ, победивших в межвузовском полемическом конкурсе, организованном в этом году Центральным банком РА в рамках программы «Месячник моих финансов», а также проректора по работам студентов и выпускников Севака Хачатряна и председателя студсовета Сергея Харатяна. Цель программы среди молодежи увеличить знания по различным финансовым темам, а также с помощью полемических дискуссий развить у них способность наблюдать финансовую проблему с различных точек зрения. В конкурсе обсуждались такие темы, связанные с управлением личными финансами, какие, например, брать кредит, сделать сбережения и т.д.
Команда Экономического университета сформирована руководством студенческого совета вуза, состав команды: студентка 3-го курса факультета управления Ани Карапетян(капитан команды), аспиранты Арутюн Арзуманян, Айк Беджанян, Гриша Амирханян.
Капитан команды представил ректору университета сущность, цели, процесс конкурса, отмечая, что команда АГЭУ соревновалась с командами 6 университетов и в результате одержала победу. А член команды, аспирант АГЭУ Арутюн Арзуманян был признан победителем в номинации «Лучший оратор». Членов команды представил и председатель Студсовета АГЭУ Сергей Харатян, а проректор Севак Хачатрян выразил надежду, что вошедшие в команду аспиранты, которые завтра станут членами преподавательского коллектива, будут выделяться своими знаниями.
Ректор АГЭУ Корюн Атоян от имени профессорско-преподавательского, административного коллектива университета и от имени студентов поздравил команду АГЭУ с победой, затем добавил, что успехи студентов АГЭУ вдохновляющие. «Мы рады и воодушевлены успехами наших студентов, которые зафиксированы в различных областях. Университет не только среда для получения знаний, здесь человек всесторонне обучается и развивается, что являетя для завтрашнего дня нашей страны гарантией надежного будущего.
Приятно, когда по различным поводам и в различных местах люди указывают на успехи нашего университета, это означает, что репутация нашего университета высока»,- сказал Корюн Атоян, желая студентам дальнейших успехов.
Отметим, что вчера членов победившей команды АГЭУ член совета ЦБ Арменак Дарбинян наградил грамотами и серебряными медалями «Сардарапат» Центрального банка.
Напомним, что недавно отдел информации и связей с общественностью обратился к победе нашей команды: с публикацией можете ознакомиться по следующей ссылке: http://goo.gl/1ex5CK: