ՀՊՏՀ փաստաթղթաշրջանառությունը՝ էլեկտրոնային եղանակով
ՀՊՏՀ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կենտրոնի աշխատակիցներն այսօր ՀՊՏՀ նիստերի սրահում ներկայացրեցին համալսարանի փաստաթղթաշրջանառությունն էլեկտրոնային եղանակով իրականացնելու նոր ծրագիր: Ծրագրի ներկայացմանը ներկա էին բուհի ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը, պրոռեկտորները, աշխատակիցներ:
Ներկայացվեց նոր համակարգի էությունը, աշխատելու կարգը, ծրագրի հնարավորությունները: Աշխատակիցները ներկայացրեցին իրենց հուզող հարցերը, ստացան պարզաբանումներ:
ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը նշեց, որ ծրագիրը դեռ քննարկման փուլում է, սակայն փաստաթղթաշրջանառության էլեկտրոնային եղանակին անցնելը անհրաժեշտություն է: Բուհի ղեկավարը հավաստիացրեց, որ մինչ համակարգի ներդրումը շարունակական քննարկումներ կլինեն, հարկ եղած դեպքում՝ աշխատակիցները կվերապատրաստվեն:

Делопроизводство АГЭУ в электронной системе
Сегодня в зале заседаний сотрудники центра информационных технологий АГЭУ представили новую программу осуществления делопроизводства университета в электронном виде. На представлении программы присутствовали ректор вуза Корюн Атоян, проректора, сотрудники.
Была представлена сущность новой системы, порядок работы, возможности программы. Сотрудники представили волнующие их вопросы, получили разъяснения.
Ректор АГЭУ Корюн Атоян отметил, что программа еще в стадии обсуждения, однако переход делопроизводства на электронную систему необходимость. Руководитель вуза заверил, что до внедрения системы будут постоянные дискуссии, при необходимости сотрудники пройдут переподготовку.