Հանդիպում «Էխո» hասարակական կազմակերպության ներկայացուցիչների հետ
Երեկ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում արտաքին կապերի բաժնի նախաձեռնությամբ հյուրընկալվել էին «Էխո» հասարակական կազմակերպության ներկայացուցիչները: Հանդիպումը կազմակերպվել էր «Հաշմանդամություն ունեցող անձանց բուհական ոլորտի բարելավումը որպես մասնագիտության խթանման միջոց (Motivation)» ծրագրի շրջանակներում:
Այս մասին հայտնում են ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնից՝ միաժամանակ հավելելով, որ հանդիպմանը, որի բանախոսներն էին «Էխո» ՀԿ նախագահ Սերյոժա Օհանջանյանը, հաշմանդամություն ունեցող անձանց շահերի պաշտպան Ռուդոլֆ Զաբրոդինը, սոցիոլոգ Արմինե Կազարյանը, արծարծվել են հաշմանդամություն ունեցող անձանց բուհական խնդիրները:
Հանդիպման ընթացքում ՀՊՏՀ ուսանողների հետ քննարկվել են հաշմանդամություն ունեցող անձանց բուհական խնդիրների բացահայտմանը, բուհի հնարավորություններին, միջազգային փորձի ներդրմանն ուղղված հարցեր, հնչել են առաջարկներ:

Вчера     Армянский   государственный  экономический  университет по  инициативе  отдела  внешних  связей   посетили  представители  общественной  организации «Эхо».  Встреча  была  организована  в  рамках     программы  «Улучшение  вузовской  области  для  людей, имеющих  инвалидность(Motivation)».
Об  этом  сообщают  из  отдела  внешних  связей  АГЭУ,  одновременно  добавляя,  что  на  встрече,  докладчиками    которой  были   председатель  ОО «Эхо» Сережа  Оганджанян, защитник  интересов  людей, имеющих  инвалидность, Рудольф  Забродин, обсуждались   вузовские  проблемы  людей-инвалидов.
Во  время   встречи   со  студентами  АГЭУ  обсуждались  вопросы, направленные  на  выявление  вузовских  проблем  людей-инвалидов,  возможностей  вуза,  на  внедрение  международного  опыта, прозвучали  предложения.