ՀՊՏՀ ուսանողը՝ միջբուհական վազքի մրցույթի հաղթող
Հայաստանի ուսանողական մարզական 15-րդ խաղերի շրջանակներում այսօր տեղի է ունեցել աթլետիկայի առաջնություն, որտեղ մեր բուհի մաքսային գործ մասնագիտության 4-րդ կուրսի ուսանող Արթուր Մուրադյանը 100 մետր մրցատարածությունում գրավել է 1-ին տեղը: Տղաների փոխանցումավազքում, որտեղ մեր բուհի թիմը, բացի Արթուր Մուրադյանից, համալրված էր նաև ՀՊՏՀ ֆուտզալի հավաքականի անդամներով, գրավել է 2-րդ տեղը՝ տեխնիկական փոքրիկ վրիպակի պատճառով 1-ին տեղը զիջելով Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի թիմին:
Այս մասին մեզ հայտնեց ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի ժ/պ Հովհաննես Գաբրիելյանը՝ բարձր գնահատելով առաջնությունում մեր տղաների մրցելույթները: Նա նշեց, որ մեր բուհն ընդամենը մեկ աթլետ ունի, ով Հայաստանի չեմպիոն է, և ով իր ուժեղ կարգը հաստատել է նաև այս մրցման ընթացքում: Ինչ վերաբերում է մեր համալսարանի թիմին, ամբիոնի ղեկավարը նշեց. «Եթե նկատի ունենանք, որ մեր բուհի թիմը ընդամենը մեկ աթլետով է մրցել շատ աթլետներով համալրված ուժեղ թիմերի հետ, ապա ՀՊՏՀ մասնակցությունը կարելի է հաջող համարել»:

Сегодня  в  рамках  15-ых  Армянских  студенческих  спортивных  игр  состоялось  первенство  по  атлетике,  где  студент  4-го  курса нашего  вуза  по  специальности  таможенное  дело   Артур  Мурадян  в  дистанции  на  100 метров  занял  1-ое  место.  В  мужской  эстафете,  в  которой  команда  нашего  вуза, кроме  Артура  Мурадяна, была  дополнена членами  сборной  команды  по  футзалу,  заняла  2-ое  место, уступая  1-ое  место  Армянскому  государственному  инженерному  университету, из-за  маленькой технической  осечки.
Об  этом  нам  сообщил  временно  и/о  заведующего  кафедрой  физвоспитания, ЧС  и  гражданской  обороны  Ованнес  Габриелян,  высоко   оценив  в  первенстве   выступления  наших  парней. Он  отметил, что  наш  вуз  имеет  всего  одного  атлета,  кто  является  чемпионом  Армении,  и  кто  свой  высокий   разряд  подтвердил  и  в  этом  соревновании.  Что  относится  команды  нашего  университета,  то  руководитель  кафедры  отметил: «Если  будем  иметь  в виду, что   команда  нашего  вуза  соревновалась  всего   одним   атлетом  с  сильными  командами,  в  составе  которых  было  много  атлетов, то  участие  АГЭУ  можно  считать  удачным».