«Էրազմուս Մունդուսը» ՀՊՏՀ-ում ներկայացրեց մագիստրոսական ծրագրերը, կրթաթոշակները
«Եվրոպական կրթական հորիզոններ» ծրագրի շրջանակներում, ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի և Հայաստանի ուսանողական ազգային ասոցիացիայի հրավերով այսօր մեր համալսարանում էր Հայաստանում «Էրազմուս Մունդուս ուսանողների և շրջանավարտների ասոցիացիայի» ներկայացուցիչ Էդիթ Սողոմոնյանը:
Լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում ասոցիացիայի ներկայացուցիչը տեղեկացրեց, որ իրենց այցելության նպատակն է «Էրազմուս Մունդուսի» հավանական դիմորդներին ներկայացնել մագիստրոսական ծրագրերի փոփոխությունները, դիմումների և քննությունների ընթացակարգերը և պատասխանել ուսանողներին հուզող հարցերին այնքանով, որքանով ներկայիս տեղեկատվությունը թույլ է տալիս:
Նա տեղեկացրեց, որ այդ ծրագրով դիմորդները կարող են կրթություն ստանալ Եվրոպայի տարբեր երկրներում՝ արժանանալով «Էրազմուս Մունդուսի»  կրթաթոշակին,  որն ապահովում է անվճար կրթության, կեցության հնարավորություն և այդ իսկ պատճառով շատ մրցակցային է:

«Эразмус Мундус» в АГЭУ представил магистерские программы, стипендии
Сегодня  по  приглашению  студенческого  совета  АГЭУ  и  Армянской  студенческой  национальной  ассоциации  в  рамках  программы   «Европейские образовательные  горизонты»  в  нашем  университете  побывала представительница  «Ассоциации  студентов  и  выпускников  Эразмус  Мундус» Эдит  Согомонян.
В  беседе  с  отделом  информации  и  связей  с  общественностью  представительница  ассоциации  сообщила, что  цель  их  визита  представить   потенциальным  заявителям  «Эразмус  Мундуса» изменения  магистерских  программ, процедуры  заявлений  и  экзаменов  и  ответить  на  волнующие  студентов  вопросы  настолько,  насколько   настоящая  информация  позволяет.
Она  сообщила, что по  этой  программе  заявители  могут  получить  образование  в  разных  странах  мира,  удостоившись  стипендии «Эразмус  Мундуса»,  которая обеспечивает  бесплатное  образование, возможность проживания  и  потому  весьма  конкурентоспособна.