ՀՊՏՀ մարքեթինգ մասնագիտության 3 ուսանողներ՝ Beeline-ի «3-րդ սերունդ» ստաժավորման ծրագրի հաղթողներ
Beeline-ը գրանցել է ընկերությունում «3-րդ սերունդ»ստաժավորմանը մասնակցելու հայտերի ռեկորդային քանակ։ Ընդհանուր առմամբ, ընկերությունը ստացել է ավելի քան 1000 հայտ հայկական բուհերի ուսանողներից՝ 2014 թ. «3-րդ սերունդ» ստաժավորման ծրագրի մասնակցության համար։ Վերջնական փուլի արդյունքների համաձայն՝ ընտրվել  են 9 ուսանողներ, որոնցից 3-ը Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանից, ովքեր կանցնեն 9 ամիս տևողությամբ վճարովի ստաժավորում ընկերության տարբեր ստորաբաժիններում՝ Մարքեթինգի ծառայությունում, Մոնիտորինգի կենտրոնում, Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների տնօրինությունում, Իրավաբանական տնօրինությունում  և այլ բաժիններում։ Ծրագրի արդյունքում ստաժավորում անցած լավագույն ուսանողներին կընձեռնվի մշտական աշխատանքի հնարավորություն Beeline-ում:
Այս մասին նշվում է ընկերության հաղորդագրության մեջ, որը տրամադրել է ՀՊՏՀ կարիերայի և մարքեթինգի կենտրոնը:
Հայտարարության մեջ նաև նշվում է. ««3-րդ սերունդ» ստաժավորման ծրագիրը մեկնարկել է 2008 թվականին: Այդ ընթացքում 76 ուսանողներ անցել են արտադրական պրակտիկա, որոնցից 37-ը  դարձել են Beeline–ի աշխատակից: Beeline–ի «3-րդ սերունդ» ստաժավորման ծրագրին կարող են մասնակցել բարձր կուրսի ուսանողները՝ սկսած 3-րդ կուրսից: Ստաժավորման ծրագրին մասնակցելու համար հայտերն ընդունվում են ամեն տարի ապրիլից մինչև մայիս: Ուսանողները կարող են լրացնել համապատասխան հայտ ընկերության www.beeline.am կայքում»։
Նշենք, որ հաղթողներից երկուսը՝ Անուշ Շահվերդյանը և Մերի Պետրոսյանը  մարքեթինգային հաղորդակցություններ մասնագիտության 1-ին, Հակոբ  Բաղդասարյանը մարքեթինգային հետազոտություններ 2-րդ կուրսի մագիստրանտներ են:

3 студента АГЭУ победители программы стажировки Beeline «3-ье поколение»
Beeline зарегистрировал в компании рекордное количество заявок на участие в стажировке «3-ье поколение». В общем смысле, компания получила более 1000 заявок от студентов армянских вузов для участия в программе стажировки «3-ье поколение» 2014 года. Согласно результатам окончательного тура, отобраны 9 студентов, из которых 3 студента из Армянского государственного экономического университета, которые пройдут 9-месячную платную стажировку в различных отделах компании: Маркетинговой службе, центре Мониторинга, директорате информационных технологий и др. отделах. В результате программы лучшим студентам, прошедшим стажировку, предоставится возможность постоянной работы в Beeline.
Об этом отмечается в сообщении компании, которое предоставил центр карьеры и маркетинга АГЭУ.
В объявлении также отмечается: «Программа стажировки «3-ье поколение» началась в 2008 году. За это время 76 студентов прошли производственную практику, из которых 37 стали сотрудниками Beeline. В программе стажировки «3-ье поколение» Beeline могут участвовать студенты старших курсов, начиная с 3-го курса. Для участия в программе стажировки заявки принимаются ежегодно с апреля до мая. Студенты могут заполнить соответствующую заявку на сайте компании:www.beeline.am».