Դուբայի համալսարանի նախագահը հյուրընկալվեց ՀՊՏՀ-ում
ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը երեկ իր աշխատասենյակում հյուրընկալեց Դուբայի համալսարանի նախագահ Էսա Բաստակիին:
Նա ներկայացրեց  հայաստանյան այցի նպատակը, կրթության ոլորտում հետաքրքրությունները, ապա մանրամասն ներկայացրեց Դուբայի  համալսարանը՝ նշելով, որ իրենք առավելաբար հետաքրքրված են ուսանողների, դասախոսների վերապատրաստման և փոխանակման ծրագրերի իրականացմամբ, ինչպես նաև համատեղ հետազոտական աշխատանք իրականացնելու հեռանկարով:
ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը ներկայացրեց Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը, մասնագիտական ուղղվածությունը, անցած ճանապարհը, ներկա հնարավորությունները, գիտահետազոտական ներուժը: Կողմերը քննարկեցին երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր, համագործակցության հնարավոր ուղղությունները: Դուբայի համալսարանի ռեկտորին Կորյուն Աթոյանը ծանոթացրեց նաև բուհին՝ նրան ուղեկցելով «Ամբերդ» հետազոտական, ինչպես նաև միջազգային ծրագրերի կենտրոններ:
«Շնորհակալություն Ձեզ այս զբաղվածության պայմաններում ինձ ընդունելու համար, շատ տպավորված եմ, հուսով եմ, մեր հանդիպումը կշարունակվի համագործակցությամբ»,- այցի ավարտին ասաց Էսա Բաստակին: Կորյուն Աթոյանը ևս հույս հայտնեց, որ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող ուղղությունները կարող են համագործակցության հիմք դառնալ:

Председатель университета Дубая посетил АГЭУ
Вчера ректор АГЭУ, профессор Корюн Атоян в своем кабинете принял председателя Дубайского университета Эса Бастаки.
Он представил цель армянского визита, интересы в области образования, затем подробно представил университет Дубая, отмечая, что они особенно заинтересованы в осуществлении программ по переподготовке и обмену студентов, преподавателей, а также в перспективе осуществления совместной исследовательской работы.
Ректор АГЭУ Корюн Атоян представил Армянский государственный экономический университет, профессиональную направленность, пройденный путь, настоящие возможности, научно-исследовательский потенциал. Ректор университета Корюн Атоян ознакомил ректора Дубайского университета с вузом, сопровождая его в исследовательский центр «Амберд», а также в центр международных программ.
«Благодарю Вас за прием в условиях сильной занятости, очень впечатлен, надеюсь, наша встреча продолжится сотрудничеством»,- в конце визита сказал Эса Бастаки. Корюн Атоян также выразил надежду, что направления, представляющие двусторонний интерес, могут стать основой сотрудничества.