Մեկնարկեցին ՀՊՏՀ գիտաուսումնական խմբերի աշխատանքները
ՀՊՏՀ նիստերի սրահում  այսօր կայացավ հանդիպում, որով տրվեց գիտաուսումնական խմբերի  աշխատանքների մեկնարկը: Հանդիպմանը մասնակցում էին  գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր  Գագիկ Վարդանյանը, գիտության բաժնի պետ Խորեն Մխիթարյանը, գիտաուսումնական խմբերի ղեկավարները, մասնակիցները: Գագիկ Վարդանյանը, ողջունեց ներկաներին, ապա նշեց, որ Տնտեսագիտական համալսարանը սկսել է մի նախագիծ, որը նախադեպը չունի Հայաստանում:
«Գիտաուսումնական խմբերի նախագիծը  ամենափորձված մեթոդն է  ուսանողությանը հետազոտական աշխատանքներում ներգրավելու համար: Այն նաև ստեղծարար ունակությունները զարգացնելու հրաշալի ձև է: Նշենք, որ ներկայացված 21 հայտից 8-ն այս փուլում հաստատվել է, գիտաուսումնական խմբերից մեկը միջազգային է»,-ընդգծեց պրոռեկտորը:
Խորեն Մխիթարյանը լուսապատկերի միջոցով ներկայացրեց գիտաուսումնական խմբերի կայք-էջերի պահանջները, պատասխանեց ներկաների հարցերին: Հանդիպման ավարտին ելույթ ունեցան նաև խմբերի ղեկավարները՝ ողջունելով նախագիծը:
Նշենք, որ գիտաուսումնական խմբերի գործունեության համար նախատեսված է  ինը ամիս. նախագիծը կավարտվի 2015թ. մայիսի 30-ին, աշխատանքների արդյունքները կներկայացվեն ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքում:
Գիտության բաժնի պետը լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հաղորդեց, որ նման նախագծերը ՀՊՏՀ-ում շարունակական են լինելու:
2014-2015թթ. գիտաուսումնական խմբերի ղեկավարների և մասնակիցների ցուցակին կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղումով՝ http://media.asue.am/upload/gitausumnakan/Grands_LIST.pdf :

Начались работы научно-образовательных групп АГЭУ
Сегодня в  зале  заседаний  АГЭУ  состоялась  встреча,  которая  ознаменовала  начало  работ  научно-образовательных  групп.  На  встрече  участвовали  проректор  по  научным  вопросам  и  внешним  связям  Гагик  Варданян, начальник   научного  отдела   Хорен  Мхитарян, руководители  научно- образовательных   групп, участники.  Гагик  Варданян  поприветствовал  присутствующих, затем  отметил, что  Экономический  университет   начал  проект,  который  не  имеет  себе  аналогов  в  Армении.
«Проект  научно-образовательных  групп  самый  испробованный  метод  вовлечения  студентов  в  исследовательские  работы.  Это также  прекрасная  форма  для  развития  творческих  навыков. Отметим, что  в  этом  туре  из  21  заявки   утверждены  8,   одна  из  научно-образовательных  групп  международная»,-подчеркнул  проректор.
Хорен  Мхитарян  с  помощью  проектора  представил   требования  сайт-страниц  научно-образовательных  групп, ответил  на  вопросы  присутствующих. В  конце  встречи  выступили  и  руководители  групп, приветствуя  проект.
Отметим, что  для  деятельности  научно-образовательных  групп  предусмотрено  девять  месяцев:  проект  будет  завершен  30-го  мая  2015 года, результаты  работ  будут  представлены  в  официальном  сайте  АГЭУ.
Начальник  научного  отдела  передал  отделу  информации  и  связей  с  общественностью, что  подобные  проекты  в  АГЭУ  будут  продолжительными.
Со  списком  руководителей  и  участников   научно-образовательных  групп  2014-2015гг. можете  ознакомиться  по  следующей  ссылке: http://media.asue.am/upload/gitausumnakan/Grands_LIST.pdf .