Նոր ուսումնական տարվան ընդառաջ. առաջին կուրսեցիների առաջին ծանոթությունը ՀՊՏՀ-ին
Սիրելի առաջին կուրսեցիներ, նոր՝ 2014-2015 ուսումնական տարվան ընդառաջ ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը հանդես է գալիս մի շարք հրապարակումներով, որոնց նպատակը ձեզ անհրաժեշտ տեղեկատվություն հաղորդելն ու բուհին ծանոթացնելն է: Այս հրապարակումը նույնպես միտված է այդ նպատակին:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել ենք, Տնտեսագիտական համալսարանը ձեզ՝ իր նորեկներին, հյուրընկալելու է սեպտեմբերի 1-ին, Նալբանդյան 128 հասցեում՝ ՀՊՏՀ բակում, ժամը 9.00-ին: Իսկ ինչո՞ւ ՀՊՏՀ բակում: Եթե նախկինում չեք եղել այնտեղ, ապա 2 օր անց ինքներդ կհամոզվեք, որ այն մի գողտրիկ, հարմարավետ վայր է, որտեղ, հուսով ենք, կանցնեն ձեր ուսանողական օրերի անթիվ-անհամար երջանիկ ակնթարթները: Բակը կանաչապատ է, ծաղկաշատ, այստեղ է գտնվում բացօթյա ամֆիթատրոնը, մեր համալսարանի խորհրդանշական պատը, սառնորակ ցայտաղբյուրը, անմահ զոհերի փառքը հավերժացնող հուշարձան-խաչքարը: Այո, ձեր առաջին մուտքը մեր բակ խորհրդանշական կլինի, քանի որ հենց այս բակից կբացվեն համալսարանի 5 ֆակուլտետներ (6-րդ ֆակուլտետի մասնաշենքը գտնվում է Երևանի Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանում) ու բազմաթիվ կենտրոններ ու բաժիններ տանող մուտքերի դռները:
Գլխավոր մասնաշենքում տեղակայված է կառավարման ֆակուլտետը և վարչական մասը (ռեկտորատ, ուսումնակազմակերպական, հատուկ, անձնակազմի կառավարման, հաշվապահական հաշվառման, գիտության, արտաքին կապերի, իրավաբանական, ասպիրանտուրայի բաժիններ, կարիերայի և մարքեթինգի կենտրոն, քարտուղարություն, արխիվ, լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինները): Այն ունի հիմնական մուտք Նալբանդյան փողոցից և մուտք՝ բակից: Ահա այդ մուտքից ընդամենը մեկ կիսահարկ իջնելով կհայտնվեք բուֆետում,  բակից շատ արագ կգտնեք նաև ՀՊՏՀ ուսանողական խորհուրդը (նույն մասնաշենքում):
Բակում ձեր ուշադրությունը կգրավի նորակառույց ապակեպատ եռահարկ մասնաշենքը. այստեղ մարզադահլիճներն են, ՀՊՏՀ գրադարանն է ու ընթերցասրահները: Բուժկետն էլ հեռու չէ, այն մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի մասնաշենքի 1-ին հարկում է: Իսկ բարձրահարկ մասնաշենքում, որի տանիքին վերտառված է համալսարանի անունը, գործում են տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ֆակուլտետը, 10-րդ հարկում՝ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնը: Բակից տեսանելի չէ միայն ֆինանսական ֆակուլտետի մասնաշենքը, բայց այն քաջածանոթ է բոլորիդ, քանի որ այնտեղից՝ ընդունող հանձնաժողովից է սկսվել մեր համալսարանի հետ շատերիդ առաջին ծանոթությունը:
Սիրելի նորեկներ, սրանք այն կենտրոններն են, որոնց հետ առիթ կունենաք առնչվելու՝ անկախ նրանից, թե որ ֆակուլտետում եք սովորում: Իսկ ձեր ֆակուլտետների մասնաշենքերում դուք որևէ դժվարություն չեք ունենա. ձեր կողքին կլինեն դեկանները, դասախոսները, աշխատակիցները:
ՀՊՏՀ ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետ ընդունվածներին հիշեցնենք, որ իրենց ֆակուլտետի մասնաշենքը գտնվում է Քանաքեռ–Զեյթուն վարչական շրջանի Զեյթուն թաղամասի  Պարույր Սևակի 77 հասցեում, առաջին կուրսեցիները այնտեղ պետք է լինեն սեպտեմբերի 1-ին, ժամը 9.00-ին:
Եվս մեկ հիշեցում. Տնտեսագիտական համալսարանն իր մարզաբնակ ուսանողներին տրամադրում է կեցության մատչելի պայմաններ. խոսքը «Տնտեսագետ»  ուսանողի տան մասին է, որը գտնվում  է Նոր Նորքի 2-րդ զանգվածում, Ն. Ստեփանյան 1 հասցեում (թաղապետարանին հարակից): Ցանկացողները պետք է դիմեն ՀՊՏՀ քարտուղարություն:

В преддверии нового учебного года: первое знакомство первокурсников с АГЭУ
Дорогие  первокурсники, в  преддверии  нового   2014-2015учебного  года  отдел  информации  и  связей  с  общественностью АГЭУ выступает   с  многочисленными  публикациями, цель  которых  передать  вам  необходимую  информацию  и  ознакомить  с  вузом. Эта  публикация  также  направлена  для  достижения  этой  цели.
Как  ранее  сообщали, Экономический  университет   вас, своих  новичков, встретит  1-го  сентября в  9.00 во  дворе  АГЭУ  по  адресу  Налбандяна  128.  А  почему  во  дворе?  Если  в  прошлом  вы  здесь  не  были, то  через  2  дня  сами  убедитесь,  что  это  уютное, удобное  место, где, надеемся,    пройдут  бесчисленные  счастливые  моменты  ваших  студенческих  дней.   Двор  озеленен,  здесь  находится  открытый  амфитеатр, холодный питьевой  фонтанчик, памятник-хачкар  в  честь   вечной  славы  бессмертных  жертв. Да, ваш  первый  вход  в  наш  двор    будет  символичным, так  как   именно  с этого  двора   перед  вами  раскроются  5  факультетов  университета  (корпус  6-го  факультета  находится  в  административном  районе    Канакер-Зейтун  города Еревана) и  входные  двери, ведущие  во    многие  центры  и  отделы.
В  центральном  корпусе  размещен  факультет  управления  и  административная  часть (ректорат, отделы: учебно-организационный, специальный, управления  аппаратом, бухгалтерского  учета, научный, внешних  связей, юридический, аспирантуры, центр  карьеры  и  маркетинга, секретариат, архив, отдел  информации  и  связей  с общественностью). Его  основной  вход  с  улицы  Налбандяна, есть  вход  и  со  двора. И  именно спускаясь  с  этого  входа  всего  на  один  бельэтаж,  вы  появитесь  в  буфете,  во  дворе  очень  быстро  найдете  и  студенческий  совет  АГЭУ ( в  том  же  корпусе).
Во  дворе  ваше  внимание  привлечет  новое  застекленное  трехэтажное  здание: здесь  спортивные  залы, библиотека  АГЭУ  и  читальные  залы. И  медпункт  находится  недалеко, он  на  1-ом  этаже  здания  факультета  маркетинга  и  организации  бизнеса. А  в  высотном  здании, на  крыше  которого  красуется  наименование  университета, находится  факультет  регулирования  экономики  и  международные  экономические  отношения, на  10-ом  этаже  исследовательский  центр    «Амберд». Со  двора  не  виден  только  корпус финансового  факультета, но  он  хорошо  знаком  всем, так  как  оттуда,  с  приемной  комиссии  для  многих  из  вас  началось  первое  знакомство  с  нашим  университетом.
Дорогие  новички, это  те  центры,  с  которыми    вы  будете  иметь  дело, независимо  от  того, на  каком  факультете  учитесь. А  в  зданиях  ваших  факультетов  никаких  трудностей  у  вас  не  будет:  рядом  с  вами  будут  деканы, преподаватели, сотрудники.
Поступившим  на  факультет  информатики  и  статистики  АГЭУ  напомним, что  корпус  факультета  находится  по  адресу  Паруйра  Севака  77   микрорайона  Зейтун  административного  района  Канакер-Зейтун, первокурсники  там  должны  быть  1-го  сентября  в  9.00.
Еще  одно  напоминание:  Экономический  университет  предоставляет  своим  студентам  из  марзов  доступные  условия  жилья, речь  идет  о  доме  студента    «Тнтесагет», который  находится  по  адресу  Н. Степаняна 1 во  2-ом  норкском  массиве (рядом  со  зданием  административного районного  центра). Желающие должны  обратиься  в  секретариат  АГЭУ.