Բարի գալուստ նոր ուսումնական տարի. Տնտեսագիտականը պատրաստ է դիմավորել իր ուսանողներին
Նոր ուսումնական տարվան ընդառաջ ՀՊՏՀ-ն նախապատրաստական մեծածավալ աշխատանքներ է իրականացնում՝ հանդիսավոր պայմաններում դիմավորելու իր ուսանողներին, այդ թվում՝ առաջին կուրսեցիներին: Ուսումնական գործընթացը կկազմակերպվի նպաստավոր բարենորոգ միջավայրում, կրթական նոր ծրագրերով, ուսումնամեթոդական նոր մոտեցումներով:
Շտապում ենք տեղեկացնել, որ ՀՊՏՀ կառավարման, ֆինանսական, հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի, մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման, տնտեսության կարգավորման և միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ֆակուլտետների առաջին կուրսեցիներին համալսարանի ռեկտորատը, դեկանատները, պրոֆեսորադասախոսական կազմը կդիմավորեն Նալբանդյան 128 հասցեում՝ ՀՊՏՀ բակում սեպտեմբերի 1-ին, ժամը 9.00-ին, որտեղ ողջույնի ու շնորհավորանքի  խոսքերից հետո դեկանները և ամբիոնների վարիչները նորեկներին կուղեկցեն ֆակուլտետների լսարաններ, որտեղ ամբիոնների վարիչները կկարդան ներածական դասախոսություններ: ՀՊՏՀ ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետի ուսանողներին սեպտեմբերի 1-ին, ժամը 9.00-ին կդիմավորեն Քանաքեռ–Զեյթուն վարչական շրջանի Զեյթուն թաղամասի  Պարույր Սևակի 77 հասցեում, որտեղ և կանցկացվի հանդիսավոր միջոցառումը: Այս մասին լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին hայտնեց ՀՊՏՀ ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը: Նա նշեց նաև, որ առկա ուսուցման բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ուսանողների համար ուսումնական տարվա առաջին օրը սեպտեմբերի մեկն է՝ դասերի մեկնարկը՝ բակալավրիատում՝ 9.30-ին, մագիստրատուրայում՝ 14.05-ին:
Ուսումնական տարվա սկզբին շատ մարզաբնակ  և օտարերկրյա ուսանողների համար գոյություն ունի կացարանի խնդիր: Սիրով տեղեկացնում ենք, որ մեր բուհը մատչելի գնով առաջարկում է հիմնանորոգ ու հարմարավետ հանրակացարանային պայմաններ՝ «Տնտեսագետ»  ուսանողի տանը, որը գտնվում  է Նոր Նորքի 2-րդ զանգվածում, Ն. Ստեփանյան 1 հասցեում (թաղապետարանին հարակից): Ցանկացողները պետք է դիմեն ՀՊՏՀ քարտուղարություն:
Պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը տեղեկացրեց նաև, որ սեպտեմբերի 3-ին համալսարանում սկսվում է պարտքերի  վերահանձնման 2-րդ փուլը. սեպտեմբերի 3-10-ը՝ առկա բակալավրիատում, սեպտեմբերի 8-16-ը՝ հեռակա բակալավրիատում, առկա և հեռակա մագիստրատուրայում:

Добро пожаловать в новый учебный год: Экономический университет готов встретить своих своих студентов
В преддверии нового учебного года АГЭУ осуществляет большую подготовительную работу, чтоб в торжественных условиях встретить своих студентов, в том числе и первокурсников. Учебный процесс будет организован в благоустроенной обстановке, по новым образовательным программам, новым учебно-методическим подходам. Спешим сообщить, что 1-го сентября в 9.00 первокурсников факультетов управления, финансового, бухгалтерского учета и аудита, маркетинга и организации бизнеса, регулирования экономики и международные экономические отношения ректорат, деканаты, профессорско-преподавательский коллектив университета встретят во дворе АГЭУ по адресу Налбандяна 128, где после приветствий и поздравлений деканы и заведующие кафедрами новичков проведут в аудитории факультетов, где заведующие кафедрами прочтут вводные лекции. Студентов факультета информатики и статистики АГЭУ 1-го сентября в 9.00 встретят по адресу Паруйра Севака77 микрорайона Зейтун административного области Канакер-Зейтун, где и пройдет торжественное мероприятие. Об этом отделу информации и связей с общественностью сообщил проректор по учвебно-организационным работам Мирдат Арутюнян. Он отметил также, что для студентов бакалавриата и магистратуры стационарного обучения первый день учебного года - это первое сентября, начало уроков в бакалавриате в 9.30, в магистратуре 14.05.
Для многих студентов, проживающих в регионах, и иностранных студентов в начале учебного года возникает проблема жилья. С радостью сообщаем, что наш вуз предлагает по доступным ценам благоустроенные и комфортные условия общежития в доме студента «Тнтесагет», который находится во 2-ом Норкском массиве, по адресу Н. Степаняна 1, (рядом с административным областным центром). Желающие могут обратиться в секретариат АГЭУ. Проректор Мирдат Арутюнян сообщил также, что 3-го сентября в университете начинается 2-ой этап пересдачи долгов: 3-10 сентября ликвиды стационарного бакалавриата, 8-16 сентября --заочного бакалавриата, стационарной и заочной магистратуры.