Բրիտանական բիզես դպրոցը հայտարարում է ընդունելություն
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի և Բրիտանական Անգլիա Ռասկին համալսարանների միջև համագործակցության շրջանակներում հիմնադրված Բրիտանական բիզնես դպրոցը հայտարարում է ընդունելություն բիզնեսի կառավարման բրիտանական մագիստրոսական ծրագրի համար: Դասընթացը հաջողությամբ ավարտած ուսանողները կստանան բրիտանական միջազգային ճանաչում ունեցող Անգլիա Ռասկին համալսարանի մագիստրոսի դիպլոմ:
Հայաստանում բրիտանական բիզնես դպրոցի ուսանողները բացառիկ հնարավորություն են ունենալու ուսումնառության ընթացքում, ուսման վարձը վճարելով Հայաստանում, երկու մոդուլի մասնակցել անվճար Լոնդոնի Կոմերցիայի դպրոցի այլ մասնաճյուղերում, այդ թվում՝ Մալթայում, Լոնդոնում և այլն:
Դասավանդումն իրականացվելու է Մեծ Բրիտանիայից ժամանած դասախոսների կողմից՝ տեղացի բարձր որակավորում ունեցող մասնագետների հետ համագործակցությամբ:
Ծրագրին դիմելու համար անհրաժեշտ է՝
- Բակալավրի աստիճան
- Անգլերեն լեզվի իմացություն (IELTS 6.0 ): Անգլերեն լեզվի իմացությունը հավաստող փաստաթղթի բացակյության դեպքում ուսանողները անգլերեն լեզվի անվճար քննություն կհանձնեն Բրիտանական բիզնես դպրոցում:

Британская бизнес-школа объявляет прием
Британская бизнес-школа, основанная в рамках сотрудничества между Армянским государственным экономическим и Британским Раскин Англия университетами, объявляет прием для британской магистерской программы по управлению бизнесом. Студенты, успешно окончившие курс, получат диплом магистера университета Раскин Англия, имеющего международное признание.
Заочная магистерская программа дает возможность совместить учебу и работу. Длительность программы 18 месяцев. Курсы будут организованы каждые 6-8 недель: в пятницу с 18.00 до 20.00, в субботние и воскресные дни с 9.00 до 17.30.
Студенты британской бизнес-школы в Армении во время обучения будут иметь исключительную возможность, оплачивая за обучение в Армении, участвовать бесплатно в двух модулях других филиалов Лондонской школы коммерции, в том числе Мальты, Лондона и др.
Обучение будут вести преподаватели из Великобритании в сотрудничестве с местными высококвалифицированными специалистами.
Для обращения в программу необходимо:
- Степень бакалавра
- Знание английского языка (IELTS 6.0 ). При отсутствии документа, удостоверяющего знание английского языка, студенты сдадут бесплатный экзамен в Британской бизнес-школе.