ՀՊՏՀ-ն՝ Համաեվրոպական ուսանողական մարզական խաղերի մասնակից, մեր ուսանողը` լավագույն ռմբարկու
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ֆուտզալի տղաների հավաքականը սույն թվականի հուլիսին մասնակցել է Ռոտերդամում անցկացվող Համաեվրոպական ուսանողական մարզական 2-րդ խաղերին: Հայաստանը ֆուտզալ մարզաձևում ներկայացնող Տնտեսագիտական համալսարանի թիմը տարբեր երկրների բուհերի  24 թիմերի շարքում զբաղեցրել է 14-րդ տեղը, իսկ հավաքականի անդամ, ՀՊՏՀ ուսանող Նարեկ Մակարյանը  ճանաչվել է առաջնության լավագույն ռմբարկու:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը զրուցեց ՀՊՏՀ հավաքականի մարզիչ, ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և ՔՊ ամբիոնի դասախոս Էլեոնորա Գրիգորյանի հետ, ով նշեց, որ 9 հոգուց բաղկացած թիմը բոլոր խաղերի ընթացքում հանդես է եկել մեծ խանդավառությամբ: Տղաները  փայլուն  խաղ են  ցույց տվել  հատկապես Կիպրոսի և ֆինլանդիայի թիմերի  հետ հանդիպումներում`հաղթանակ տանելով համապատասխանաբար 13-6 և 8-1 հաշվով։ Մեր տղաները ոչ-ոքի են  խաղացել Պորտուգալիան ներկայացնող Կոիմբրայի համալսարանի թիմի հետ, որը 2-րդն է առաջնության վարկանիշային աղյուսակում։ Մարզչի հավաստմամբ՝ ՀՊՏՀ թիմն, իրավամբ, տպավորիչ խաղեր է ցույց տվել:
«ՀՊՏՀ  մարզիկները  պատվով ներկայացրեցին մեր երկիրը: Մեծ ձեռքբերում էր Նարեկ Մակարյանի՝ «Առաջնության լավագույն ռմբարկու» կոչումը: Նարեկ Մակարյանը միշտ աչքի է ընկնում թե' ներբուհական, թե' համահայկական, թե' միջազգային մրցումներում: Ընդհանուր առմամբ, գոհ եմ մեր թիմի ելույթներից: Սա հետագայում ավելի լավ ներկայանալու, թերությունները շտկելու  հնարավորություն տվեց մեզ »,-ամփոփեց մարզիչը:
Ի դեպ, մեր տղաները հանդես են եկել Տնտեսագիտական համալսարանը ներկայացնող խորհրդանշական կարմիր և սպիտակ մարզաշապիկներով:
Նշենք, որ  Համաեվրոպական ուսանողական 2-րդ մարզական խաղերին մասնակցում է 45 եվրոպական երկրի 350 համալսարանի ավելի քան 5000 մարզիկ։ Մրցույթներն անցկացվում են 10 մարզաձևից։
Շնորհավորում ենք ՀՊՏՀ հավաքականին, Նարեկ Մակարյանին՝ լավագույն ռմբարկու կոչմանն արժանանալու առիթով և մաղթում նոր մարզական նվաճումներ:
Հ.Գ. Լուսանկարները՝ ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի ֆեյսբուքյան  պաշտոնական էջից: Երկրորդ լուսանկարում՝ Նարեկ Մակարյանը՝ կենտրոնում:

Мужская  сборная  команда  по  футзалу  Армянского  государственного  экономического  университета  в  июле  этого  года  участвовала  в  состоявшихся  в  Ротердаме  во  2-ых  Общеевропейских  студенческих  спортивных  играх.    Представившая  Армению в  футзале  команда  Экономического  университета  среди  24  команд    вузов  различных  стран  заняла  14-ое  место,  а  член  сборной  команды, студент  АГЭУ  Нарек  Макарян   признан  лучшим  нападающим  лиги.
Отдел  информации  беседовал  с  тренером  команды  АГЭУ, преподавателем  кафедры  физвоспитания, ЧС  и  ГО  Элеонорой  Григорян, которая  отметила,  что     команда, состоящая  из  9-ти  человек,  во  время  всех  игр   выступила  с  большим  энтузиазмом. Парни  показали  блестящую  игру   особенно   во  время  встреч  с  командами  Кипра  и  Финляндии,  одержав  победу  соответственно    со  счетом   13-6 и 8-1. Наши  парни  сыграли  вничью  с  португальской  командой,  представлявшей  университет  Коимбра, которая    в  рейтинговой  таблице  чемпионата  находилась  на  2-ом  месте.   По  утверждению  тренера, команда  АГЭУ,  действительно  показала   впечатляющие  игры.
«Спортсмены  АГЭУ  с  честью  представили  нашу  страну. Большое  достижение  --звание  Нарека  Макаряна «Лучший  нападающий  чемпионата». Нарек  Макарян  всегда  привлекает  внимание  и  в  вузовских, и  общеармянских, и  международных  соревнованиях. В  общем  смысле, я  довольна  выступлениями  нашей  команды.  Это  дает  нам  возможность  в  дальнейшем  лучше  представиться, устранить  недостатки »,-завершила  тренер.
Кстати, наши  парни  выступили в  символичных  красных  и   белых  майках, представляющих  Экономический  университет.
Отметим, что  во  2-ых  Общеевропейских  студенческих  спортивных  играх  участвовали  более  5000 спортсменов  из  350  университетов  45  европейских  стран. Соревнования  прошли  по  10  спортивным  видам.
Поздравляем  команду  АГЭУ, Нарека  Макаряна   по  поводу  звания  лучшего  нападающего  и  желаем  новых  спортивных  достижений.
Фотографии  из  фейсбуковской  официальной  страницы  студенческого  совета  АГЭУ. На  второй  фотографии  Нарек  Макарян  в  центре.