ՀՊՏՀ «Տնտեսագետ» մարզաառողջարանը վաղվանից բացում է իր հյուրընկալ դռները ուսանողների և աշխատակիցների համար
Դիտումների քանակ՝ 1405
Հարգելի գործընկերներ և ուսանողներ, ուրախությամբ հիշեցնում ենք, որ Դիլիջանում գտնվող ՀՊՏՀ «Տնտեսագետ» մարզաառողջարանը վաղվանից իր հյուրընկալ դռները կբացի համալսարանի աշխատակիցների և ուսանողների, նրանց  ընտանիքների անդամների առաջ:
«Յուրաքանչյուր տարի մենք փորձում ենք որոշակիորեն բարելավել մեր համալսարանի մարզաառողջարանը, որտեղ մատչելի պայմաններով ապահովում ենք մեր աշխատակիցների և ուսանողների հանգիստը: Սա աշխատակիցներին և ուսանողներին ուղղված համալսարանի սոցիալական քաղաքականության  բաղադրիչներից է: Ինչպես գիտեք, մեր ուսանողների և աշխատակիցների համար իրականացնում ենք տարատեսակ սոցիալական ծրագրեր, կրթաթոշակներ, աշխատակիցների համար նաև՝ բժշկական ապահովագրություն: Մարզաառողջարանային հանգիստը ևս մեր կողմից լրացուցիչ աջակցության յուրօրինակ ձև է, որ ամեն տարի փորձում ենք ապահովել: Մեկ լավ նորություն էլ ունենք. այս տարի մարզաառողջարանի յուրաքանչյուր հերթափոխում բացարձակ անվճար  ձևով ներգրավելու ենք 5 ուսանող Արցախի պետական համալսարանից»,- լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում ասաց ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը:
ՀՊՏՀ ղեկավարության ջանքերի շնորհիվ Բլդան գետի գեղատեսիլ ափին դուք կանցկացնեք մարզական ու առողջարանային համակցված հանգիստ. բացօթյա հարմարավետ ճաշարանում մեր հմուտ խոհարարները կառաջարկեն բարձրորակ ուտեստներ, ձեր տրամադրության տակ կլինեն մարզադաշտը, մշակութային ակումբը, կկազմակերպվեն էքսկուրսիաներ, մարզական խաղեր ու մշակութային երեկոներ: Դիլիջանյան փարթամ անտառների գրկում դուք կվերագտնեք աշխատանքային և ուսումնական տարվա ընթացքում սպառած կենսական ուժերը:
Հիշեցնենք, որ մարզաառողջարանը, ինչպես միշտ, կգործի 4 հերթափոխով. հուլիսի 5-ից հուլիսի 17-ը, հուլիսի 18-ից հուլիսի 30-ը, հուլիսի 31-ից օգոստոսի 12-ը, օգոստոսի 13-ից օգոստոսի 25-ը:
ՀՊՏՀ հաշվապահական հաշվառման բաժնից հայտնում են, որ այս պահին ուղեգրեր կան բոլոր հերթափոխերի համար, բացի չորրորդից:  Երկրորդ, երրորդ հերթափոխի  երկհարկանի քոթեջների ուղեգրերը սպառվել են, կարող եք ձեռք բերել միայն տնակների համար: Առաջին հերթափոխի համար և՛ քոթեջներում, և՛ տնակներում առայժմ կան ազատ տեղեր: Տեղեկացնենք նաև, որ ցանկացողները կարող են ձեռք բերել նաև 6 կամ 7-օրյա ուղեգրեր՝ վճարելով արժեքի կեսը:
Հիշեցնենք՝ տոմսերի արժեքը չի փոխվել. համալսարանի աշխատակիցների և ուսանողների  համար մարզաառողջարանում 13 օր  հանգստանալու 1 ուղեգրի  արժեքը կազմում է 35 հազար դրամ, իսկ ընտանիքի անդամների համար՝ 40 հազար դրամ: Ուղեգրերը ձեռք բերելու համար պետք է դիմել ՀՊՏՀ հաշվապահական հաշվառման բաժին` անձը հաստատող փաստաթղթով:

Количество просмотров: 1017
Уважаемые  коллеги  и  студенты, с  радостью  напоминаем, что  с  завтрашнего  дня  пансионат  АГЭУ «Тнтесагет», находящийся  в  Дилижане, откроет  свои  гостеприимные  двери  перед  сотрудниками  и  студентами  университета  и    их   членами  семей.
«Каждый  год   мы  стараемся  определенно  улушить  пансионат  университета, где  обеспечиваем  в  доступных  условиях  отдых  наших  сотрудников  и  студентов.  Это  один  из  компонентов  социальной  политики  университета, направленный  на  сотрудников  и  студентов. Как  знаете, для  наших  студентов  и  сотрудников  осуществляем   различные  социальные  программы, стипендии, для  сотрудников  также  -- медицинское  страхование. Отдых  в  пансионате  также  уникальная  форма  дополнительного  содействия  с  нашей  стороны, которую  стараемся  ежегодно  обеспечить. Имеем  еще  одну  хорошую  новость: в  этом  году  в  каждой  смене  пансионата  исключительно  бесплатно  будут  отдыхать  5  студентов  из  Арцахского  государственного  университета»,- сказал  в  беседе  с  отделом  игформации  и  связей  с  общественностью  ректор  АГЭУ  Корюн  Атоян.
Благодаря  усилиям  руководства  АГЭУ  на  живописном  берегу  реки  Блдан  вы  проведете  спортивный  и  оздоровительный  отдых: в  комфортной  столовой   на  открытом воздухе  наши  опытные  повара  предложат  вам   блюда, в  вашем  распоряжении  будут  стадион, культурный  клуб, будут  организованы  экскурсии, спортивные  игры  и  культурные  вечера.  В  Дилижане   в  объятиях  густых  лесов  вы  восстановите    жизненные  силы, потерянные в  течение  рабочего  и  учебного  года.
Напомним, что  пансионат, как  всегда, будет  работать  в   4  смены: с  5-го  июля по  17-ое  июля, с 18-го  июля  по  30-ое  июля, с  31-го   июля  по  12-ое  августа, с  13-го  августа  по   25-ое  августа.
Из  отдела  бухгалтерского  учета  АГЭУ  сообщают, что   сейчас  имеются  путевки  на  все  смены, кроме  четвертой. Путевки   духэтажных  коттеджей   второй  и  третьей  смен  уже  исчерпаны, можете  приобрести  долько  для  домиков. Для  первой  смены  пока  имеются  свободные  места  и  в  коттеджах,  и  домиках.  Сообщим  также, что  желающие  могут  также  приобрести  путевки    6-дневные  или  7-дневные,  заплатив  половину  стоимости.
Напомним, стоимость  путевок  не  изменилась. стоимость  одной  путевки,  13  дней  отдыха  в  пансионате для  сотрудников  и  студентов  университета  составляет  35 тысяч  драмов, а  для  членов  семей   40 тысяч  драмов. Для  приобретения  путевок  обратиться  в  отдел  бухгалтерского  учета   с  документом, удостоверяющим  личность.