Դիտումների քանակ՝ 2180
«Սոցիալական հետազոտություններ» գիտաուսումնական լաբորատորիան՝ ղեկավար, տ.գ.թ., դոցենտ Ելենա Մանուկյանի նախաձեռնությամբ, այսօր հանդես եկավ  ՀՀ 2018 թվականի պետական բյուջեի նախագծի հիմնական դրույթների վերաբերյալ շնորհանդեսներով՝ ներկայացնելով նախագծի հիմքում դրված մակրոշրջանակը, միտումները և հիմնական բյուջետային ցուցանիշները։
Քննարկումը բացեց գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը՝ նշելով, որ վերջին շրջանում մեր համալսարանում աշխուժացել է գիտահետազոտական կյանքը՝ հրավիրվում են գիտական սեմինարներ, ՀՊՏՀ գիտնականները որպես փորձագետներ մասնակցում են համապետական քննարկումներին, իսկ առջևում ՀՊՏՀ տարեկան գիտաժողովն է:
Քննարկմանը մասնակցում էին գիտաուսումնական լաբորատորիաների ղեկավարներ, աշխատակիցներ, դեկաններ, ամբիոնների վարիչներ և դասախոսներ: Թեման ներկայացվեց երկու շնորհանդեսով՝ լաբորատորիայի ղեկավար Ելենա Մանուկյանը ներկայացրեց ՀՀ 2018թ բյուջեի նախագծի մակրոշրջանը և միտումները, իսկ լաբորատորիայի ավագ գիտաշխատող, տ.գ.թ., դոցենտ Կարինե Հարությունյանը հանդես եկավ հիմնական բյուջետային ցուցանիշների (եկամուտներ, ծախսեր, դեֆիցիտ, հիմնական ցուցանիշները ՀՆԱ-ի նկատմամբ և այլ) ներկայացմամբ:

Научно-учебная лаборатория «Социальные исследования», поинициативе руководителя Елены Манукян, сегодня выступила с презентациями о положениях проекта госбюджета РА на 2018 и представила макрорамку проекта, тенденции и основные бюджетные показатели.
Проректор по науке и внешним связям Гагик Варданян отметил, что в последнее врем в нашем университете активизировалась научно-исследовательская жизнь, приглашаются научные семинары, ученые АГЭУ в качестве экспертов принимают участие в общегосударственных обсуждениях, а впереди – ежегодная конференция АГЭУ.
В обсуждении приняли участие руководители научно-учебных лабораторий, сотрудники, деканы, заведующие кафедр и преподаватели.Тема была представлена двумя презентациями: руководитель лаборатории Елена Манукян представила макрорамку проекта госбюджета РА на 2018, а старший научный сотрудник лаборатории, к.э.н., доцент Карине Арутюнян представила основные бюджетные показатели (доходы, расходы, дефицит, основные показатели ВВП и т.д.)