Դիտումների քանակ՝ 1805
Այսօր տեղի ունեցավ Հայաստանի  պետական  տնտեսագիտական  համալսարանի արհեստակցական կազմակերպության համաժողովը, որին ներկա էր 65 պատվիրակ:  Համաժողովի աշխատանքին մասնակցում էին պրոռեկտորներ Գագիկ Վարդանյանը, Միհրդատ Հարությունյանը, Պարույր Քալանթարյանը, Միխաիլ Կարապետյանը, Սևակ Խաչատրյանը, արհկոմիտեի նախագահ Ալբերտ Ղազարյանը: Պատվիրակների միաձայն քվեարկությամբ համաժողովի նախագահ ընտրվեց ՀՊՏՀ ուսումնամեթոդական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Պարույր Քալանթարյանը, քարտուղար՝ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի խմբագիր Արմինե Վարդանյանը:
Նախագահը հրապարակեց օրակարգում ընդգրկված հարցերը՝ նշելով, որ ՀՊՏՀ-ի և աշխատողների միջև կոլեկտիվ պայմանագրի նախագիծը քննարկման փուլ է անցել ստորաբաժանումներում, ներկայացուցչական նիստում, էլեկտրոնային տարբերակը հասանելի է եղել ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքում և այսօր առաջադրվում է հավանության, միաժամանակ առաջարկվում է, որ որպես կոլեկտիվի կողմից լիազորված անձ՝ պայմանագիրը ստորագրի արհկոմիտեի նախագահը:
ՀՊՏՀ բարձրագույն մաթեմատիկայի ամբիոնի դոցենտ Վլադիմիր Դավթյանի առաջարկությամբ պայմանագրի 6-րդ կետի գ ենթակետում հավելվեց ՀՀ սահմանների պաշտպանության մասնակիցներին ձևակերպումը:
Օրակարգային երկու հարցերն էլ անցան միաձայն քվեարկությամբ՝ պատվիրակները հավանություն տվեցին պայմանագրին և լիազորեցին, որ այն ստորագրի արհկոմիտեի նախագահը:

Сегодня состоялся форум профсоюза в котором присутствовали 65 делегатов. В работах форума участвовали проректора: Гагик Варданян, Мирдат Арутюнян, Паруйр Калантарян, Михаил Карапетн, Севак Хачатрян, руководительпрофсоюза Альберт Казарян. Единогласным голосованием председателем форума был избран проректор по учебно-методическим работам Паруйр Калантарян, секретарем – редактор отдела информации и связей общественностью Армине Варданян.
Председатель представил вопросы повестки дня и отметил, что проект был обсужден во всех подразделениях, на представительском заседании, электронная версия доступна на официальном сайте АГЭУ и сегодня выдвигается для одобрения.
Две вопроы повестки дня прошли единогласным голосованием, делегаты одобрили договор и уполномочили председателя профсоюза подписать его. С электронной версией профсоюза ознакомьтесь здесь.