ՀՊՏՀ գրադարանը համալրվել է նոր գրքերով. նվիրատվություն գրախանութից
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի գրադարանը համալրվել է 180 անուն գրքերով. «Բուկինիստ» գրախանութի տնօրեն Խաչիկ Վարդանյանը ՀՊՏՀ գրադարանին նվիրաբերել է 220 կտոր մասնագիտական գիրք (ռուսալեզու):
Գրադարանի տնօրեն Արմինե Հովհաննիսյանը կարևորեց Խաչիկ Վարդանյանի այս նախաձեռնությունը և նշեց, որ գիրք նվիրելը գեղեցիկ ավանդույթ է:
«Հաճելի է տեսնել, որ գիրք նվիրելու սովորույթը մեր ժամանակներում ևս պահպանվում է: Այս նախաձեռնության շնորհիվ ուսանողին առաջարկվող մասնագիտական գրականության ցանկը համալրվեց ևս մի քանի գրքերով, ինչը ուրախալի է: Ցանկանում եմ, որ անկախ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացումից՝ գիրքը պահպանի իր վեհ արժեքը և ընթերցասիրությունը դառնա մեր կյանքի անբաժան մասնիկը: Այսօր մեր նպատակներից է գրադարանի ֆոնդի հարստացումը նաև այլալեզու գրականությամբ, իսկ այս գեղեցիկ նախաձեռնությունը լավագույնս կծառայի այս նպատակին»,-ասաց ՀՊՏՀ գրադարանի տնօրենը:
Նշենք, որ նոր գրքերի անվանացանկը շուտով հասանելի կլինի նաև ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքի էլեկտրոնային գրադարան բաժնում:

Библиотека  Армянского  государственного  экономического  университета  пополнилась  180  книгами: директор  книжного  магазина  «Букинист» Хачик  Варданян  пожертвовал  220 профессиональных  книг  на  русском  языке.
Директор  библиотеки  Армине  Ованнисян  подчеркнула  значимость  этой  инициативы  Хачика  Варданяна  и  отметила,  что  дарить  книгу  красивая  традиция.
«Приятно  видеть, что  практика  пожертвования    книги  в  наше  время  сохраняется.  Благодаря  этой  инициативе  список  профессиональной  литературы, предлагаемый  студенту,  пополнился  еще  несколькими  книгами,  что  очень  радостно. Желаю, чтоб,   независимо  от  развития  информационных  технологий,  книга  сохранила  свою  высокую  ценность  и  чтение  стало неотъемлемой  частью  нашей  жизни. Сегодня  нашей  целью  является  обогащение  библиотечного  фонда  и  литературой на  других  языках, а  эта  красивая  инициатива  наилучшим  образом  будет  служить  этой  цели»,- сказала  директор  библиотеки  АГЭУ.
Отметим, что  список  наименований  новых  книг  скоро  будет  доступен   и  в  отделе  электронной  библиотеки  официального  сайта  АГЭУ.