ՀՊՏՀ-ն հայտարարում է ընդունելություն «Կրթության կառավարում» մասնագիտացմամբ
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը հայտարարում է առանց պարտադիր զինվորական ծառայությունից տարկետման իրավունքի, բուհի կողմից ուսման վարձի մասնակի զեղչի կիրառմամբ (վճարովի) առկա ուսուցմամբ մագիստրոսի կրթական ծրագրով 2014-15 ուսումնական տարվա ընդունելություն  «Կրթության կառավարում» մասնագիտացման  գծով:
ՀՊՏՀ կրթության կառավարման ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի ամբիոնի  «Կրթության կառավարում» մասնագիտացման կրթական ծրագիրը մշակվել է Եվրամիության կողմից ֆինանսավորվող Տեմպուսի «Կրթական վերափոխումների առաջնորդների պատրաստման նպատակով բարձրագույն կրթության կառավարման մագիստրոսական ուսումնական ծրագրի մշակում» դրամաշնորհի շրջանակներում: Ընդունելությունն իրականացվում է հարցազրույցի միջոցով: Հարցաշարին կարելի է ծանոթանալ ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքում հետևյալ հասցեով http://media.asue.am/upload/HARCASHAR_KRTUTYAN_KARAVARUM.pdf:
Բարձր առաջադիմություն, անգլերենի գերազանց իմացություն և հասարակական ակտիվություն ունեցող ուսանողների համար ծրագրով նախատեսված է մեկ կիսամյակ ուսուցում Անգլիայի, Չեխիայի, Վրաստանի և Հայաստանի համալսարաններում:
Ընդունելությանը կարող են մասնակցել ինչպես ՀՊՏՀ, այնպես էլ պետական և հավատարմագրված ոչ պետական այլ բուհերի  բակալավրի, մագիստրոսի կամ դիպլոմավորված մասնագետի որակավորում ունեցող շրջանավարտները:
Փաստաթղթերն ընդունվում են ս/թ հունիսի 16-ից մինչև օգոստոսի 26-ը ներառյալ, իսկ հարցազրույցը կկայանա օգոստոսի 28-ին և 29-ին:
Դիմումին կից պետք է ներկայացնել.
1.         անձը հաստատող փաստաթղթի բնօրինակը,
2.         3x4 չափսի երեք լուսանկար,
3.         պետական կամ հավատարմագրված ոչ պետական բուհի կողմից տրված վկայագրի (դիպլոմի) և առաջադիմության թերթիկի բնօրինակը և պատճենները (դիպլոմի բացակայության դեպքում 2014թ. ՀՊՏՀ շրջանավարտների համար՝ անձնական քարտի՝ դեկանատի կողմից տրված պատճենը, այլ բուհերի շրջանավարտների համար՝ ակադեմիական տեղեկանք):

АГЭУ объявляет прием по специализации «Управление образованием»
Армянский  государственный  экономический  университет  объявляет  прием  по  специализации  «Управление  образованием» на  2014-2015  учебный  год  по  магистерской  образовательной  программе  стационарного  обучения  с  использованием  частичной  скидки  учебной  платы  со  стороны  вуза (платная), без  права  отсрочки  от  обязательной  военной  службы.
Образовательная  программа  по  специализации  «Управление  образованием»   кафедры  управление  образованием  ЮНЕСКО  АГЭУ  разработана  в  рамках  гранта  Темпуса  «Разработка  магистерской  образовательной  программы  управления  высшим  образованием  с  целью  подготовки  руководителей  образовательных   реформ»,  финансируемой  Евросоюзом. Прием  осуществляется  с  помощью  собеседования.  С  вопросником  можно  ознакомиться  в  официальном  сайте  АГЭУ  по  следующему  адресу:  http://media.asue.am/upload/HARCASHAR_KRTUTYAN_KARAVARUM.pdf:
По  этой  программе  предусмотрена  учеба    на  один  семестр в  университетах  Англии, Чехии, Грузии  и  Армении  для  студентов  с  высокой  успеваемостью, знанием  английского  языка  и  общественно  активных.
В  приеме  могут  участвовать выпускники  бакалавриата, магистратуры  АГЭУ или имеющие  квалификацию  дипломированного  специалиста   государственных  и  негосударственных  аккредитованных др.  вузов.  Документы  принимаются  с  16-го  июня  до  26-го  августа   с.г.  включительно, а  собеседование  состоится  28-го  и  29-го  августа.
К  заявлениям  нужно  приложить:
1.         оригинал  документа,  подтверждающий  личность,
2.         три  фото  размером  3x4,
3.         оригинал  листка  об  успеваемости  и  диплома,  выданного  государственным  или  аккредитованным  негосударственным  вузом (при  отсутствии  диплома для  выпускников  АГЭУ  2014  года  копию  личной  карты,  выданной  деканатом,   для  выпускников  др.  вузов  академическую  справку).