ՀՊՏՀ 24-րդ գիտաժողովը՝ «Զարգացման ժամանակակից մարտահրավերներ» խորագրով
2014թ. հոկտեմբերի 29-31-ը կկայանա «Զարգացման ժամանակակից մարտահրավերներ» խորագրով Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի 24-րդգիտաժողովը:
Գիտաժողովի շրջանակներում բաժանմունքների և «կլոր սեղանների» նիստերը կանցկացվեն ըստ հետևյալ ուղղությունների.
ա) կայուն զարգացման ապահովում,
բ) մակրոտնտեսական կայունության և տնտեսական աճի ապահովում,
գ) տնտեսական զարգացման քաղաքականություն,
դ) գիտելիքահենք տնտեսություն,
ե) հակաճգնաժամային կառավարում,
զ) ֆինանսական շուկաների զարգացման հեռանկարներ,
է) կրթության որակի ապահովում,
ը) միջազգային տնտեսական հարաբերություններ,
թ) բիզնեսի կատարելագործման ուղիներ,
ժ) նորաստեղծական զարգացում:
Գիտաժողովի աշխատանքային լեզուներն են հայերենը, ռուսերենը և անգլերենը: Գիտաժողովին ներկայացված աշխատանքները կտպագրվեն առանձին ժողովածուի տեսքով։ Գիտաժողովը կանցկացվի ՀՊՏՀ-ում:
Հոդվածներն անհրաժեշտ է ուղարկել մինչև ս.թ. հոկտեմբերի 14-ը` prof.mkhitaryan@gmail.com հասցեով: Հավելյալ տեղեկություններ ստանալու համար կարող եք դիմել ՀՊՏՀ գիտության բաժին` հեռ. 59-34-26:
Գիտաժողովին ներկայացվող հոդվածների պահանջները
Գիտաժողովին ներկայացված աշխատանքները պետք է`
- բխեն խորագրից,
- պարունակեն սպառիչ տեղեկություններ հեղինակ(ներ)ի մասին (ազգանուն, անուն, հայրանուն, գիտական աստիճան, կոչում, էլեկտրոնային հասցե, հեռախոսահամար),
- հայերենը GHEA Mariam կամ GHEA Grapalat, ռուսերենը և անգլերենը` Times New Roman տառատեսակով (տառաչափը` 12, տողային հեռավորությունը` 1,5, ձախից` 3 սմ, աջից` 1,5 սմ, վերևից` 2սմ, ներքևից` 2սմ, հղումները` տեքստում, թեման` մեծատառ` տառաչափը` 14),
- ունենան հիմնաբառեր և ամփոփում հայերեն, անգլերեն և ռուսերեն,
- վերոնշյալ չափանիշներով չգերազանցեն 6 էջ ծավալը,
- երաշխավորված լինեն տպագրության համապատասխան գիտական ստորաբաժանման կողմից:
- տողի մեջտեղից շեղատառերով տպել զեկույցի վերնագիրը, որից 2 ինտերվալ ներքև` հեղինակի ազգանունն ու անունը, գիտական աստիճանը և կոչումը, հաջորդ տողում` կազմակերպության անվանումը: Այնուհետ, 2 ինտերվալ ներքև, մի մատ խորքից, տեքստը:
Նշված պահանջներին չբավարարելու դեպքում գիտաժողովի կազմակերպիչները կարող են հոդվածը չընդգրկել տպագրվող ժողովածուում:

29-31-го октября 2014 года состоится 24-ая научная конференция Армянского государственного экономического университетана тему «Современные вызовы развития» .
В рамках конференции заседания секций и «круглых столов» пройдут по следующим направлениям:
а) обеспечение стабильного развития,
б) макроэкономическая стабильность и обеспечение экономического роста,
в) политика экономического развития,
г) научная экономика,
д) кризисное управление,
е) перспективы развития финансовых рынков,
ж) обеспечение качества образования,
з) международные экономические отношения,
и) пути улучшения бизнеса,
к) инновационное развитие.
Рабочие языки конференции армянский, русский, английский. Представленные на конференции работы будут опубликованы в виде отдельного сборника. Конференция пройдет в АГЭУ.
Статьи необходимо выслать до 14-го октября с.г. по адресу: prof.mkhitaryan@gmail.com. Для дополнительной информации можете обратиться в научный отдел АГЭУ: тел. 59-34-26.
Требования к статьям конференции
Работы, представляемые на конференции, должны:
- исходить из темы,
- содержать исчерпывающую информацию об автор(ах)е (фамилие, имя, отчество, ученую степень, электронный адрес, номер телефона),
- армянский шрифт GHEA Mariam или GHEA Grapalat, русский и английский шрифт Times New Roman (размер шрифта 12, межстрочное расстояние 1,5, слева 3 см, справа 1,5 см, сверху 2см, снизу 2см, ссылки в тексте, тема заглавными буквами, размер букв 14),
- иметь ключевые слова и резюме на армянском, английском и русском языках,
- с вышеуказанными критериями объем не должен превышать 6 листов,
- иметь рекомендацию сооветствующего научного отдела на публикацию. С середины строки напечатать наклонными буквами заглавие доклада, после чего ниже на 2 интервала имя и фамилие автора, ученая степень и должность, на другой строке название организации. Затем на 2 интервала ниже, с красной строки текст.
При несоответствии указанным требованиям организаторы конференции могут статью не включить в сборник.