ՀՊՏՀ հանդիսությունների սրահում այսօր գեղեցիկ միջոցառմամբ ամփոփվեց  «Ուսանողական գարուն -2014»  մշակութային մրցույթ-փառատոնը: Միջոցառմանը երգով ու պարով ելույթ ունեցան  համալսարանի տաղանդավոր ուսանողները: Ելույթների ավարտից հետո մրցատյանի որոշմամբ հայտնի դարձան  երգի ու պարի մրցույթներում 1-3 տեղերը զբաղեցրած ֆակուլտետները, հաղթողներին հանձնվեցին  պատվոգրեր: Մրցանակները բաշխվեցին հետևյալ կերպ՝  պարի մրցույթում 1-ին տեղը զբաղեցրեց հաշվապահական  հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետը, 2-րդ տեղը՝ մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետը, 3-րդ տեղը՝ ՏԿ և ՄՏՀ ֆակուլտետը:
Երգի մրցույթում մրցանակակիրներ դարձան (1-3 տեղեր) համապատասխանաբար  ՏԿ և ՄՏՀ, մարքեթինգի  և բիզնեսի կազմակերպման, հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետները:
Միջոցառման ավարտին  հայտարարվեցին  ՈւՀԱ ՝ տարբեր անվանակարգերում հաղթած  թիմերի անունները: «Լավագույն երաժշտական համար» անվանակարգում հաղթեց ինֆորմատիկայի և վիճակագրության ֆակուլտետը, «Հանդիսատեսի համակրանք» անվանակարգում՝ կառավարման ֆակուլտետը, «Լավագույն հումոր» անվանակարգում հաղթեց ֆինանսական ֆակուլտետը, իսկ գլխավոր մրցանակը հանձնվեց մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետին «Լավագույն  ծրագիր» անվանակարգում. հաղթող ֆակուլտետին շնորհվեց նաև «Բիատլոն» անվանակարգը:
Նոր՝ «Տարվա հայտնություն» անվանակարգում  հաղթողներ ճանաչվեցին Լիլիթ Մելիքյանը (ՏԿ և ՄՏՀ ֆակուլտետ)  և Վիգեն Հարությունյանը (հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետ):
Այսպիսով, ամփոփվեց ևս մեկ «Ուսանողական գարուն» : Փառատոնի մասնակիցները երեք օր՝ մայիսի 26-ին, 27-ին և 29-ին, դրական հույզեր ու լիցքեր պարգևեցին ՀՊՏՀ-ականներին՝ հարստացնելով ուսանողական տարիների հիշարժան պահերը:

Сегодня  в  актовом  зале  АГЭУ  красивое  мероприятие  завершило  культурный  конкурс-фестиваль «Студенческая  весна-2014».  На  мероприятии  с  песнями  и  танцами  выступили  талантливые  студенты  университета. После  выступлений    по  решению  жюри  стали  известны  факультеты,  занявшие  1-3  места в  конкурсах  песни  и  танца, победителям  были  вручены  дипломы.    Призы  распределились  следующим  образом: 1-ое  место  в  танцевальном  конкурсе  занял  факультет    бухгалтерского  учета  и  аудита, 2-ое  место – факультет  маркетинга  и  организации  бизнеса, 3-ье  место  -- факультет  РЭ  и  МЭО.
В  песенном  конкурсе призерами  стали  (1-3 места) соответственно  факультеты: РЭ  и  МЭО, маркетинга  и  организации  бизнеса, бухгалтерского  учета  и  аудита.
В  конце  мероприятия  были  объявлены  победившие  команды  КВН  в  различных  номинациях. В  номинации «Лучший  музыкальный  номер» победил  факультет  информатики  и  статистики, номинации «Зрительских  симпатий» -- факультет  управления, номинации «Лучший  юмор» победил  финансовый  факультет, а  главный  приз  был  вручен  факультету  маркетинга  и  организации  бизнеса  в  номинации «Лучшая  программа»: победившему  факультету  была  присвоена  и номинация «Биатлон».
В  новой  номинации  «Открытие  года» победителями  стали  Лилит  Меликян (факультет  РЭ  и  МЭО)  и  Виген  Арутюнян (факультет  бухгалтерского  учета  и  аудита).
Таким  образом, обобщен  еще  один  фестиваль «Студенческая  весна». Участники  фестиваля   три  дня, 26-го, 27-го  и 29-го  мая, подарили  университетовцам  положительные  эмоции  и энергию, обогащая   памятные   моменты  студенческих  лет.