Խորհրդակցություն «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի մրցութային թեմաների շուրջ
ՀՊՏՀ նիստերի սրահում այսօր տեղի ունեցավ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի 2014 թ. մրցութային հետազոտական թեմաների ղեկավարների մասնակցությամբ խորհրդակցություն: Խորհրդակցությանը մասնակցում էին գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը, «Ամբերդի» աշխատակազմը՝ տնօրեն, պրոֆեսոր Սամվել Ավետիսյանի գլխավորությամբ, թեմաների ղեկավարները:
Առաջադրվող պահանջների մասին զեկուցմամբ հանդես եկավ ՀՊՏՀ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի տնօրենը: Գագիկ Վարդանյանը  շնորհավորեց  հաղթող ճանաչված թեմաների ղեկավարներին՝ նշելով, որ ընտրությունը հեշտ չի եղել: Պրոռեկտորը  շեշտեց, որ աշխատանքի ընթացքում պետք է կարողանալ բացահայտել տվյալ խնդրի հետ կապված թիրախները: Պրոռեկտորը հաջողություն մաղթեց հետազոտական թեմաների ղեկավարներին և ասաց, որ ակնկալում է բարձր մակարդակի աշխատանք:
Այնուհետև Սամվել Ավետիսյանը ներկաների հետ քննարկեց սեմինարների թեմաներին և ժամկետներին վերաբերող, ինչպես նաև ընթացիկ այլ հարցեր: Իր եզրափակիչ խոսքում տնօրենն  ընդգծեց  թիմային աշխատանքի  կարևորությունը՝ թեմաների ղեկավարներին հորդորելով աշխատանքում ցուցաբերել կոլեկտիվ նվիրվածություն:
Իրենց հետազոտական թեմաներին առնչվող պարզաբանումներով հանդես եկան տ.գ.դ.,դոցենտ Զոյա Թադևոսյանը, տ.գ.դ,պրոֆեսորներ Աշոտ Թավադյանը, Միքայել Մելքումյանը, փ.գ.դ., պրոֆեսոր Արամ Սարգսյանը:

Сегодня  в  зале  заседаний  АГЭУ  состоялось  совещание  с  участием  руководителей  конкурсных  исследовательских  тем  2014 года  исследовательского  центра «Амберд». На  совещании   участвовали  проректор  по  научным  вопросам  и  внешним  связям  Гагик  Варданян, сотрудники  центра «Амберд»  во  главе  с  директором, профессором  Самвелом  Аветисяном,  руководители  тем.
О  рекомендуемых  требованиях  с  докладом  выступил  директор  исследовательского  центра  АГЭУ «Амберд». Гагик  Варданян  поздравил  руководителей  тем,  признанных  победителями, отмечая, что  отбор  был  не  легким.    Проректор подчеркнул, что  во  время  работы  нужно  суметь  выявить    цели,  связанные  с  данной  проблемой. Проректор  пожелал  успехов  руководителям  исследовательских  тем  и  сказал, что  ожидает  работы  на  высоком  уровне.
Затем  Самвел  Аветисян  вместе  с  присутствующими  обсудил  вопросы,  относящиеся  тем  семинаров  и  сроков,  а  также  текущие  другие  вопросы. В  своей  заключительной  речи  директор  подчеркнул  значимость  командной  работы, призывая  руководителей  тем  проявить  в  работе  коллективную   преданность.
С  разъяснениями, касающимися  их  исследовательских  тем,  выступили  д.э.н., доцент  Зоя  Тадевосян, д.э.н., профессора Ашот  Тавадян, Микаел Мелкумян, д.ф.н., профессор  Арам  Саргсян.