ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը հանդիպել է ՌԴ Հարավային դաշնային համալսարանի ռեկտոր Մարինա Բորովսկայային
Մայիսի 21-ին ՌԴ Հարավային դաշնային համալսարանում կայացել է ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանի հանդիպումը Հարավ-դաշնային համալսարանի ռեկտոր Մարինա Բորովսկայայի հետ: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև Դոնի Ռոստովում ՀՀ գլխավոր հյուպատոս Արարատ Գոմցյանը:
«Հանդիպմանը քննարկվել են երկու համալսարանների համագործակցության հեռանկարներին վերաբերող մի շարք հարցեր՝ դասախոսների փոխանակման, վերապատրաստման, համատեղ ծրագրերի իրականացման, գիտական հետազոտությունների անցկացման և այլ հարցերի վերաբերյալ»,-վերադարձից հետո ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում ասաց Կորյուն Աթոյանը:
ՀՊՏՀ ռեկտորը բարձր գնահատեց Հարավային դաշնային համալսարանի ռեկտորի հետ հանդիպումը՝ նշելով, որ այն հրաշալի առիթ էր համագործակցության առկա ներուժն առավել արդյունավետ օգտագործելու և փոխգործակցությունն ամրացնելու համար:
«Մենք պայմանավորվել ենք ուսանողների և ասպիրանտների շարժունության մասին համաձայնագիր պատրաստել, որը կնպաստի երկու համալսարանների երիտասարդ գիտնականների համագործակցությանը»,- նշեց ՀՊՏՀ ռեկտորը:

21-го мая в Южном федеральном университете РФ состоялась встреча ректора АГЭУ, профессора Корюна Атояна с ректором Южно-федерального университета Мариной Боровской. На встрече присутствовал и главный консул РА в Ростове-на-Дону Арарат Гомцян.
«На встрече обсуждались вопросы, касающиеся перспектив сотрудничества двух университетов: обмена преподавателей, переподготовки, реализации совместных программ, проведению научных исследований и другие вопросы»,-сказал Корюн Атоян после возвращения в беседе с отделом информации и связей с общественнотью АГЭУ.
Ректор АГЭУ высоко оценил встречу с ректором Южного федерального университета, отметив, что эта встреча -- прекрасный повод для более эффективного использования имеющего потенциала сотрудничества и укрепления взаимосотрудничества.
«Мы договорились подготовить соглашение о мобильности студентов и аспирантов, которое будет способствовать сотрудничеству молодых ученых двух университетов»,- отметил ректор АГЭУ.