Շնորհավորանք և մեծարում ռեկտորատում. Սարգիս Սարգսյանը 80 տարեկան է
ՀՊՏՀ ռեկտորատի այսօրվա նիստը սկսվեց շնորհավորանքի և մեծարման խոսքերով. ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը ծննդյան 80-ամյակի կապակցությամբ համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի և ուսանողության անունից շնորհավորեց տնտեսամաթեմատիկական մեթոդների ամբիոնի դոցենտ,տնտեսագիտության թեկնածու Սարգիս Սարգսյանին և նրան հանձնեց շնորհավորական ուղերձ:
«Մենք բարձր ենք գնահատում  Ձեր կատարած աշխատանքը մեր բուհում: Դուք մեր համալսարանի տնտեսամաթեմատիկական մեթոդների ամբիոնի հիմնադիր ղեկավարներից եք եղել և մեծ վաստակ ունեք: Ձեր կատարած աշխատանքը մշտապես բարձր է գնահատվել ոչ միայն համալսարանում, այլև բուհից դուրս, ինչի առհավատչյան է վարչապետից տրված շնորհակալական պատվոգիրը,  համալսարանի ոսկե մեդալը և  բազմաթիվ այլ պարգևները»,- ասաց Կորյուն Աթոյանը:
«Ես առավել, քան հուզված եմ այս վերաբերմունքի համար: 46 տարի ես բախտ եմ ունեցել ջերմ, համերաշխ այս կոլեկտիվում աշխատելու, արժանացել եմ գործընկերներիս լավ վերաբերմունքին, բոլորի հետ ունեցել եմ լավ հարաբերություններ: Շնորհակալ եմ շնորհավորանքի համար»,- ի պատասխան ասաց հոբելյարը:

Поздравления и почести на ректорате: Саргису Саргсяну 80 лет
Сегодняшнее заседание ректората АГЭУ началось с поздравительной речью: ректор, профессор Корюн Атоян по поводу 80-летия от имени профессорско-преподавательского коллектива и студентов поздравил доцента, кандидата экономических наук кафедры экономико-математических методов Саргиса Саргсяна и вручил ему поздравительное послание.
«Мы высоко ценим проделанную Вашу работу в нашем вузе. Вы были одним из руководителей основоположников кафедры экономико-математических методов и имеете большую заслугу. Ваше проделанная работа всегда высоко ценилась не только в университете, но и за ее пределами, залогом чего является полученная от премьер-министра благодарственная грамота, золотая медаль от института и много других наград»,- сказал Корюн Атоян.
«Я более, чем взволнован таким отношением. К счастью, 46 лет мне довелось поработать в этом теплом, дружном коллективе, удостоился хорошего отношения коллег, со всеми имел хорошие взаимоотношения. Благодарен за поздравления»,- в ответ сказал юбиляр.