Լույս է տեսել «Տնտեսագետի» 2014 թվականի մարտ-ապրիլյան համարը
Սիրելի ընթերցո'ղ, մարտ-ապրիլյան թողարկումը լի է բազմաբնույթ հոդվածներով: Այն սկսվում է ՀՀ նորանշանակ Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանին հղված ՀՊՏՀ ռեկտորի ուղերձով, ներկայացնում է հարցազրույց ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի պաշտոնավարման 3-րդ տարվա առիթով, անդրադարձ կատարում «Տնտեսագետ» ուսանողի տանն ու նրա առաջին բնակիչներին և շարունակաբար կրում է գարնանային տրամադրություն՝ յուրօրինակ նվեր մատուցելով մեր համալսարանի կանանց ու աղջիկներին: Ուշագրավ է, որ այս համարի հեղինակները հիմնականում կանայք են:
Անցած ամիսները համալսարանական իրադարձությունների առումով նույնպես առատ նյութ են տրամադրել. հետահայաց լուսանկարային լրաշարքն այս համարում գերազանցել է իրեն սովորաբար տրամադրվող ծավալը:
Մարտ և ապրիլ ամիսների մեր երկրի ու աշխարհի տնտեսական, մշակութային ու հասարակական կյանքի կարևոր իրադարձությունները նույնպես տեղ են գտել ամսագրում:
Ընդգրկուն ու բազմազան «Տնտեսական խճանկարը» և մյուս հիմնական խորագրերը` «Փորձագիտական հարթակը», «Ամենակարևորի մասին», «Վերծանելով արվեստի գաղտնագրերը», կրկին ձեր ուշադրությանը կներկայացնեն հետաքրքրական թեմաներ:
Այս համարում ձեզ հետ է «Կատակասերի անկյունը»՝ տնտեսագիտական հումորով, կարող եք կարդալ նաև «Արձակ-2013» պատմվածքի մրցույթի հատուկ մրցանակին արժանացած պատմվածքներից մեկը, որը ժպիտ ու ջերմություն կպարգևի ձեզ:
Այսքանը հակիրճ՝ «Տնտեսագետի» նոր համարի մասին: Ամբողջական բովանդակությանը կարող եք ծանոթանալ հենց այսօրվանից. ուսանողները` դիմելով դեկանատներ ու ընթերցասրահներ, դասախոսները` ամբիոններ: Այս պահին արդեն ամսագիրը տարածվել է ֆակուլտետներով, ամբիոններով, վարչական ստորաբաժանումներով։

Второй номер 2014 года журнала «Тнтесагет» уже на столе читателя.
Дорогой читатель, март-апрельский выпуск полон различными статьями. Он начинается обращением ректора АГЭУ к новому премьер-министру РА Овику Абраамяну, представлена интервью ректора Корюна Атояна по поводу 3-ей годовщины вступления на должность, журнал обращается к дому студента «Тнтесагет» и его первым жителям и продолжительно веет весенним настроением, преподнося оригинальный подарок женщинам и девушкам нашего университета. Интересно, что авторы этого номера в основном женщины.
Прошедшие месяцы в смысле университетских событий предоставили также богатый материал: в этом номере ретроспективный ряд информационных фотографий превысил свой обычный объем.
В журнале нашли место также и март-апрельские важные события экономической, культурной, общественной жизни нашей страны и мира. Вновь разнообразная рубрика «Экономическая мозаика» и другие основные рубрики «Экспериментальная платформа», «О самом главном», «Декодирование тайнописи искусства» предоставят вашему вниманию интересные темы.
В этом номере с вами «Уголок шутника» с экономическим юмором. Можете прочитать также один из рассказов, удостоившихся специального приза конкурса рассказа «Проза-2013», который подарит вам улыбку и теплоту. Вкратке столько о новом номере «Тнтесагет». С содержанием полностью можете ознакомиться с сегодняшнего дня: студенты, обращаясь в деканаты и читальные залы, преподаватели -- на кафедры. На этот момент журнал уже распространен по факультетам, кафедрам, административным отделам.
Через несколько дней в официальном сайте АГЭУ (asue.am) будет опубликована электронная версия журнала.