Դիտումների քանակ՝ 793
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում ավարտվել է 2013-2014 ուստարվա առաջին միջանկյալ ստուգումը: Այն անցկացվել է նախապես հաստատված ժամանակացույցի համաձայն, առանց արտառոց դեպքերի: Ապրիլի 29-ին և 30-ին կկազմակերպվեն միջանկյալ ստուգմանը հարգելի պատճառով չներկայացած այն ուսանողների քննությունները, որոնց բժշկական տեղեկանքները հարգելի են:
Մայիսին կկազմակերպվեն մինչև 12 կրեդիտ պարտքով փոխադրված ուսանողների պարտքերի վերահանձնման քննությունները, իսկ այդպիսի ուսանողները դիմումները դեկանատներ պետք է ներկայացնեն մինչև մայիսի 12-ը: Այս մասին այսօր կայացած ռեկտորատի նիստում զեկուցեց  ուսումնակազմակերպական բաժնի պետ Արմեն Կարախանյանը:
Դեկանները զեկուցեցին 2013-2014 ուստարվա ավարտական կուրսերի ուսումնաարտադրական և գիտահետազոտական փորձառության արդյունքների մասին: Քննարկվեցին նաև ընթացիկ հարցեր:

В Армянском государственном экономическом университете закончилась первая промежуточная проверка 2013-2014 учебного года. Она прошла согласно зараннее утвержденному графику, без особых происшествий. 29-го и 30-го апреля будут организованы экзамены тех студентов, отсутствовавших на промежуточном зачете по уважительной причине, у которых медицинские справки по уважительной причине.
В мае будут организованы ликвиды экзаменов студентов, прошедших с долгом до 12 кредитов, а такие студенты должны до 12-го мая представить свои заявления в деканаты. Сегодня на заседании ректората об этом говорил начальник учебно-организационного отдела Армен Караханян.
Деканы доложили о результатах учебно-производственной и научно-исследовательской практики выпускных курсов 2013-2014 учебного курса. Обсуждены были и текущие вопросы.