ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղում ապրիլի 26-ին տեղի է ունեցել  հանդիպում Վիքիպեդիայի հայաստանյան ներկայացուցիչների հետ: Ինչպես լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին տեղեկացրեցին մասնաճյուղից, հանդիպումը  ուսուցողական նպատակ ուներ.  մասնավորապես, խոսվել է  Վիքիպեդիայից  (Ազատ հանրագիտարան) օգտվելու, գրառումներ կատարելու  կանոնների մասին:
Հանդիպմանը  բացման խոսքով հանդես է  եկել  մասնաճյուղի դասախոս, սեմինարի կազմակերպիչ  Նարեկ Սարատիկյանը, ով ողջունելով հյուրերին, ամփոփ  ներկայացրել է միջոցառման նպատակը: Ուսանողների կողմից ողջույնի խոսքով հանդես է եկել  մասնաճյուղի  ՈւԽ նախագահ Արգիշտի Միքայելյանը:
«Վիքիպեդիա Հայաստան»  հասարակական կազմակերպության   ներկայացուցիչ Մհեր Բեքարյանը ներկայացրել է  Վիքիպեդիայի  ընդհանուր կառուցվածքը: Հանդիպման ընթացքում մանրամասն ներկայացվել են  հոդվածներ գրելու տեխնիկան և ոճական առանձնահատկությունները: Եղել են բուռն և ակտիվ քննարկումներ:
Նարեկ Սարատիկյանը մեզ հետ զրույցում նշեց, որ նախատեսվում է  ուսանողների միջոցով Վայոց ձորի պատմամշակույթային, տեսարժան վայրերի և  անվանի  մարդկանց մասին  Վիքիպեդիայում հոդվածներ տեղադրել՝ նպաստելով համացանցում մայրենի լեզվով տեղեկատվական նյութերի հարստացմանը:
Այսպիսով, ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի  մասնաճյուղը միացավ  «Մեկ հայ, մեկ հոդված»  նախաձեռնությանը և առաջին հոդվածով ներկայացրեց մասնաճյուղի համառոտ պատմությունը:

26-го  апреля  в  Ехегнадзорском  филиале  АГЭУ  состоялась  встреча  с  представителями  армянской  Википедии.  Как  из  филиала  сообщили  отделу  информации                                                                                       и  связей  с  общественностью,  встреча  имела  обучающую  цель: в  частности,  говорили  о  пользовании  из  Википедии  (Свободная  энциклопедия), правилах  ведения  записей.
На  встрече  с  приветственным  словом  выступил  преподаватель  филиала,  организатор  семинара  Нарек  Саратикян, кто  приветствуя  гостей, обобщенно  представил  цель  мероприятия. От  имени  студентов  с  приветственным  словом  выступил  председатель  Студсовета  филиала  Аргишти  Микаелян.   Представитель  общественной  организации  «Википедия  Армения»  Мгер  Бекарян представил  общую  структуру  Википедии.  Во  время  встречи  подробно   были  представлены  техника  и  стилистические  особенности  написания  статей.     Были  активные  и  бурные  обсуждения.
Нарек  Саратикян  в  беседе  с  нами  отметил, что  планируется  с  помощью  студентов  в  Википедию  поместить  статьи  об  известных  людях, культурно-исторических  достопримечательностях   Вайоц  дзора,  способствуя  обогащению  в  интернете  информационных  материалов  на  родном  языке.
Таким  образом, Ехегнадзорский  филиал  АГЭУ  присоединился  к  инициативе  обогащения  Википедии  информационными  материалами  на  родном  языке («Մեկ հայ, մեկ հոդված»)   и  в  первой  статье  представил   краткую  историю  филиала.