ՀՊՏՀ ուսանողնական  խորհուրդը, միանալով արդեն ավանդական դարձած ջահերով երթին և կազմակերպելով մեր բուհի ուսանողության մասնակցությունը այս նախաձեռնությանը,  այսօր, ժամը 18.30-ին  մեր բուհի հարակից այգուց (Մ. Նալբանդյանի արձանի մոտից) կշարժվի դեպի Ազատության  հրապարակ և կմիանա Ծիծեռնակաբերդ շարժվող մեր հայրենակիցներին: Այս մասին ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին տեղեկացրեց կառավարման ֆակուլտետի ՈւԽ  նախագահ Գրիշա Ամիրխանյանը: Վերջինս, կարևորելով յուրաքանչյուր հայի և հատկապես ուսանողության մասնակցությունը երթին, նշեց, որ  դա նախ և առաջ՝ հարգանքի տուրք է, ապա ՝պահանջ աշխարհին՝ ճանաչելու 20-րդ դարում իրականացված մեծագույն հանցագործությունը՝ Հայոց ցեղասպանությունը:
«Կոչ ենք անում բոլորին՝ միանալ ջահերով երթին, դրանով նպաստել Հայոց ցեղասպանության հարցի միջազգայնացմանը, արտահայտել հայ ազգի բողոքը՝ դատապարտելով տեղի ունեցածը: Միանալով երթին՝ մենք՝ ուսանողներս, օրինակ պետք է ծառայենք, ցույց տանք, որ գիտակցում և կարևորում ենք աշխարհի կողմից Հայոց ցեղասպանության ընդունումը»,- ասաց Գրիշա Ամիրխանյանը:

Сегодня  в 18.30  из  прилегающего  к  вузу  парка (от  памятника  М. Налбандяна) студенческий  совет  АГЭУ, присоединяясь  уже  ставшей  традицией  к  шествию  с  лампами  и  организуя    участие  студенчества  нашего  вуза в  этой   инициативе,  двинется  к  площади  Азатутян  и  присоединится   к  нашим  соотечественникам,  движущимся  в  Цицернакаберд.    Об  этом  отделу  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ  сообщил  председатель  Студсовета  факультета  управления Гриша  Амирханян.  Он, подчеркивая значимость  участия  армянина  и  особенно  студенчества  в  шествии,  отметил, что  это, во-первых, дань  уважения,  а  потом  и  требование  к  миру  признать  великое  преступление,  совершенное  в  20-ом  веке,  Армянский  геноцид.
«Призываем  всех,  присоединиться  к  шествию  с  лампами,  этим  способствуя   интернационализации  вопроса  Армянского  геноцида,  выразить  протест  армянского  народа, осуждая  происшедшее.   Присоединяясь  к  шествию,  мы,  студенты,  должны  служить  примером,  показать,  что  сознаем  и  подчеркиваем  важность  Армянского  геноцида»,- сказал  Гриша  Амирханян.