ՀՊՏՀ մարզադահլիճում ընթանում են վոլեյբոլի հանրապետական խաղերը
ՀՊՏՀ մարզադահլիճը ուսանողական 15-րդ մարզական խաղերի շրջանակներում  հյուրընկալել է  հայաստանյան մի շարք պետական բուհերի ներկայացուցիչների, մարզասերների: Երեկ Խուլ ու համրերի կենտրոնի մարզադահլիճում մեկնարկած վոլեյբոլի աղջիկների խաղերը շարունակվում են Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում: Այսօրվա խաղերում առաջինը հանդես եկան Հայ-ռուսական (Սլավոնական) և Հայաստանի պետական մանկավարժական  համալսարանների թիմերը, խաղն ավարտվեց հօգուտ Հայ-ռուսական համալսարանի:
Նշենք, որ ըստ հաստատված  խաղացանկի` այսօր  կայացան և դեռ ընթացքի մեջ են Հայ- ռուսական (Սլավոնական) և Մանկավարժական,  Բժշկական և Լեզվաբանական, Երևանի Պետական և Ֆրանսիական, Տնտեսագիտական և Արցախի պետական համալսարանների թիմերի հանդիպումները:
Ըստ ժամանակացույցի՝ վոլեյբոլի ուսանողական խաղերը մեր բուհում կշարունակվեն մինչև ապրիլի 26-ը (ապրիլի 14-19-ը՝ աղջիկների, 21-26-ը՝ տղաների խաղերը):
Առաջիկա  լրահոսում կանդրադառնանք խաղերի արդյունքներին: Բոլոր թիմերին մաղթում ենք հաջողություններ և արդարացի խաղ:

В спортзале АГЭУ проходят республиканские волейбольные игры
Спортзал  АГЭУ  в  рамках  15-ых  спортивных  студенческих  игр  принял  представителей  многих  армянских  государственных  вузов, любителей  спорта. Начавшие  вчера  в  спортзале  Центра  глухонемых  волейбольные  женские  игры  продолжаются  в  Армянском  государственном  экономическом  университете. В  сегодняшних  играх  первыми  выступили  команды  Армяно-русского (Славянского)  и  Армянского  государственного  экономического  университетов, игра  закончилась  в  пользу  Армяно-русского  университета.
Отметим, что  по  утвержденному  игравому  графику, сегодня  состоялись  и  пока в  процессе  встречи  команд  Армяно-русского  (Славянского)  и  Педагогического,  Медицинского  и  Лингвистического, Ереванского  государственного  и  Французского, Экономического  и  Арцахского  государственного  университетов.
В  соответствии  с  графиком  волейбольные  студенческие  игры  в  нашем  вузе  продолжатся  до  26-го  апреля (14-19  апреля  женские, 21-26 апреля  мужские  игры).
В  ближайших  новостях  обратимся  к  результатам  игр.  Всем  командам  желаем  успехов  и  честной  игры.