Կայացավ ՀՀ բուհերի ուսանողների 15-րդ հանրապետական մարզական խաղերի բացման հանդիսավոր արարողությունը (լուսանկարներ)
Դիտումների քանակ՝ 1108
Այսօր Խուլ ու համրերի կենտրոնի մարզադահլիճում տեղի ունեցավ ՀՀ ուսանողական 15-րդ մարզական  խաղերի բացման հանդիսավոր արարողությունը՝ ԿԳ նախարարի պաշտոնակատար Արմեն Աշոտյանի մասնակցությամբ: Բացման հանդիսավոր արարողությանը մասնակցել են նաև ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և ՔՊ ամբիոնի ներկայացուցիչները:
Նշենք, որ վերոնշյալ  խաղերի մեկնարկը տրվել էր մարտի 26-ին՝ շախմատային խաղերով (այս մասին մեր  հրապարակմանը կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղումով՝ http://www.asue.am/am/էջեր-220//հպտհ-շախմատի-աղջիկների-թիմը-նվաճել-է-2-րդ-հորիզոնականը-մեկնարկել-են-միջբուհական-15-րդ-հանրապետական-մարզական-խաղերը-1479 ): Մինչ օրս տեղի են ունեցել խաղեր 3 մարզաձևերում՝ շախմատ, ձեռքի գնդակ, սեղանի թենիս, այսօր սկսվել են նաև վոլեյբոլի խաղերը:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում մեր բուհի ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի վարիչի ժ/պ Սիմոն Հակոբյանը նշեց, որ 15-րդ մարզական  խաղերին ՀՊՏՀ-ն մասնակցում է բոլոր մարզաձևերում, բացի աղջիկների ֆուտբոլից:
Վաղը՝ ապրիլի 15-ին վոլեյբոլի խաղերը կշարունակվեն ՀՊՏՀ մարզադահլիճում, կխաղա նաև մեր  բուհի  թիմը: Բոլոր մարզասերները կարող են իրենց ներկայությամբ քաջալերել ՀՊՏՀ վոլեյբոլի աղջիկների հավաքականին, որը ժամը 17.00-ին կխաղա Արցախի պետական  համալսարանի թիմի հետ:
Հիշեցնենք, որ  ՀՊՏՀ վոլեյբոլի աղջիկների հավաքականը միջբուհական հանրապետական խաղերի  բազմակի չեմպիոն է: Մեր թիմին մաղթում ենք հաջողություն:

Сегодня в спортивном зале Центра глухонемых состоялась торжественная церемония открытия 15-ых республиканских студенческих спортивных игр с участием министра ОН РА Армена Ашотяна. На торжественной церемонии открытия участвовали и представители кафедры физвоспитания, ЧС и ГО АГЭУ.
Отметим, что начало вышеуказанных игр было дано 26-го марта соревнованиями по шахматам (с нашей публикацией об этом можете ознакомиться по следующей ссылке: http://www.asue.am/am/էջեր-220//հպտհ-շախմատի-աղջիկների-թիմը-նվաճել-է-2-րդ-հորիզոնականը-մեկնարկել-են-միջբուհական-15-րդ-հանրապետական-մարզական-խաղերը-1479 ). До сегодняшнего дня прошли игры по 3 видам спорта: по шахматам, ручному мячу, настольному теннису, сегодня начались и волейбольные игры.
И/о заведующего кафедрой физвоспитания, ЧС и ГО нашего вуза Симон Акопян в беседе с отделом информации и связей с общественностью АГЭУ отметил, что в 15-ых спортивных играх АГЭУ участвует во всех видах спорта, кроме женского футбола.
Завтра 15-го апреля волейбольные игры продолжатся в спортзале АГЭУ, будет играть и команда нашего вуза. Все любители спорта могут своим присутствием воодушевить женскую волейбольную команду АГЭУ, которая в 17.00 будет играть с командой Арцахского государственного университета.
Напомним, что волейбольная женская команда АГЭУ многократный чемпион республиканских межвузовских игр. Нашей команде желаем успеха.