2-րդ կիսամյակի 1-ին միջանկյալ ստուգումները մեկնարկել են
Համալսարանում այսօր մեկնարկել են առկա բակալավրիատի 1-3 կուրսերի 1-ին միջանկյալ ստուգումները, որոնք իրականացվում են թեստային-համակարգչային, թեստային-լսարանային և բանավոր եղանակներով:
ՀՊՏՀ ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը մեզ հետ զրույցում նշեց, որ առաջիկա 10 աշխատանքային օրվա ընթացում գիտելիքների ստուգումները վեր կհանեն 2013-2014 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակի ուսումնական գործընթացի առաջին արդյունքները, իսկ քննական բնականոն ընթացքի համար ստեղծված են բոլոր բարենպաստ պայմանները:
ՀՊՏՀ բոլոր ուսանողներին երկշաբաթյա այս գործընթացքում մաղթում ենք առողջություն, ուժերի առավել կենտրոնացում և բարձր առաջադիմություն:

Начались 1-ые промежуточные проверки 2-го семестра
Сегодня  в  университете  начались  1-ые  промежуточные  проверки  1-3  курсов  стационарного  бакалавриата,  которые  проводятся   компьютерно-тестовым, аудиторно-тестовым  и  устным  способами.
Проректор  по  учебно-организационным  работам  АГЭУ  Мирдат  Арутюнян  в  беседе  с  нами  отметил, что  в  течение  ближайших   10 рабочих  дней проверка  знаний   даст  первые  результаты  учебного  процесса  второго  семестра  2013-2014  учебного  года, а  для  нормального  экзаменационного  процесса  созданы  все  благоприятные  условия.
Всем  студентам  АГЭУ  желаем  в   этом   двухнедельном  процессе  здоровья,  концентрацию  сил  и  высокую  успеваемость.