Տնտեսագիտական համալսարանի բոլոր ֆակուլտետներից բակալավրիատի և մագիստրատուրայի 25 ուսանողներ ապրիլի 4-ին կարիերայի և մարքեթինգի կենտրոնի ուղեկցությամբ այցելել են «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիա» ընկերության գործարան:
Այցելությունը կազմակերպվել էր ընկերության «Շրջանավարտ ուսուցանվող» ծրագրի շրջանակներում, նպատակն էր ծանոթացնել ուսանողներին ծրագին վերաբերող բոլոր մանրամասներին, դիմելու կարգին: Ծրագիրը հաջողությամբ ավարտելու դեպքում ուսանողներին հնարավորություն է ընձեռվում աշխատանքի ընդունվել «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիա» ընկերությունում: ՀՊՏՀ-ականները ծանոթացել են ընկերության և գործարանի պատմությանը, շրջել արտադրամասերում և պահեստում, որտեղ ստորաբաժանումների պատասխանատու աշխատակիցները ուսանողներին ներկայացրել են տվյալ բաժնի աշխատանքի բովանդակությունը:
Նշենք, որ ինչպես արդեն հրապարակվել է ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքի հայտարարությունների բաժնում, դեպի «Կոկա-Կոլա» ընկերության գործարան 2-րդ այցելությունը տեղի կունենա ապրիլ ամսվա ընթացքում: Ցանկացողները գրանցվելու համար կարող են դիմել բուհի կարիերայի և մարքեթինգի կենտրոն: Դիմելու վերջնաժամկետն է ապրիլի 14-ը:

4-го  апреля  25 студентов  бакалавриата  и  магистратуры  из  всех  факультетов  Экономического  университета  в  сопровождении  центра  карьеры  и  маркетинга   посетили  завод  компании  «Кока –Кола  Хеленик  Армения».
Посещение  было  организовано  в  рамках  программы  «Обучающийся выпускник», основной  целью  было  ознакомить  студентов  со  всеми  относящимися  к  программе  подробностями, порядком    обращения. При  успешном  окончании  программы  студентам  предоставляется  возможность  поступить  на  работу  в  компанию  «Кока –Кола  Хеленик  Армения». Университетовцы   ознакомились  с  историей  компании  и  завода,  обошли    производственные  цеха  и  склад, где  ответственные  работники  подразделений  студентам  представили  сущность  работы  данных  отделов.
Отметим, что,  как  уже  публиковали  в  отделе  объявлений  официального  сайта  АГЭУ,  2-ое  посещение   завода   «Кока-Кола» состоится  в  апреле. Желающие  для  регистрации  могут  обратиться  в  Центр  карьеры  и  маркетинга  вуза. Последний  срок  обращения  14-ое  апреля.