Կարիերայի և մարքեթինգի կենտրոնը անցկացրեց հերթական սեմինար-դասընթացը
ՀՊՏՀ կարիերայի և մարքեթինգի կենտրոնի նախաձեռնությամբ այսօր կայացավ հերթական սեմինար-դասընթացը, որի նպատակն է ուսանողներին, մասնավորապես բարձր և ավարտական կուրսերի ուսանողներին տեղեկացնել ինքնակենսագրական, մոտիվացիոն նամակ գրելու առանձնահատկություններին, հաջող հարցազրույցի ներկայանալու հմտությունները:
Կենտրոնի առաջատար մասնագետ Կարինե Պողոսյանը լուսապատկերի միջոցով ներկայացրեց ազդեցիկ ինքնակենսագրական գրելու մի քանի կարևոր քայլեր, բացատրեց ինքնակենսագրականի (CV,resume) տեսակները (ենթակարգերը), դրանց բովանդակային տարբերությունները: Նա պատասխանեց ուսանողների հարցերին, դասընթացն անցավ ինտերակտիվ՝ հարցուպատասխանի մթնոլորտում:
Ինչպես նշեցին սեմինարի մասնակից ուսանողները՝ դասընթացը հետաքրքիր և օգտակար է, օգնում է իրենց՝ գործատուին դիմելիս հնարավորինս ներկայանալի լինել:
Հիշեցնենք, որ վաղը՝ մարտի 28-ին, ժամը 15.00-ին կկայանա սեմինար-դասընթացի 2-րդ մասը, որի ընթացքում հատուկ հյուրը մասնագիտական փորձի հիման վրա ուսանողներին կներկայացնի հաջող հարցազրույցի ներկայանալու գաղտնիքները:
Նշենք, որ այս թեմաներով սեմինար-դասընթացներ տվյալ կենտրոնը կազմակերպում է պարբերաբար, դրանց մասնակցում են նորանոր ուսանողներ:

Центр карьеры и маркетинга провел очередные семинар-курсы
Сегодня по инициативе центра карьеры и маркетинга АГЭУ состоялись очередные семинар-курсы, цель которых студентов, в частности, старших и выпускных курсов ознакомить с особенностями написания автобиографии, мотивационного письма, навыками успешного представления на собеседовании.
Ведущий специалист центра Карине Погосян с помощью проектора представила несколько важных шагов в написании влиятельной автобиографии, объяснила виды (подразделы) автобиографии (CV,resume), их контекстуальные различия. Она ответила на вопросы студентов, семинар прошел интерактивно, в форме диалога, вопросов и ответов.
Как отметили студенты-участники семинара, занятие это интересное и полезное, помогает им, обращаясь к работодателю, быть по возможности презентабельными.
Напомним, что завтра 28-го марта в 15.00 состоится вторая часть семинара, во время которого специальный гость на основе профессионального опыта представит студентам секреты успешного представления на собеседовании. Отметим, что данный центр по этим темам периодически организует семинар-курсы, на которых участвуют все больше новых студентов.