ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնում այսօր ուսանողները հանդիպեցին Մեծ Բրիտանիայի հետևյալ համալսարանների՝ Չեստերի համալսարան (University of Chester), Անգլիա Ռուսկին համալսարան (Anglia Ruskin University), Լոնդոնի Կոմերցիայի դպրոց (London School of Commerce), Լոնդոնի Բիզնեսի և իրավագիտության դպրոց (London School of Business and Law), Քարդիֆի Մետրոպոլիտան համալսարան (Cardiff Metropolitan University) բիզնես վարչարարության (MBA) մագիստրոսի կրթական ծրագրի ներկայացուցիչ Լիլյա Հովհաննիսյանին, որը հերթական անգամ հյուրընկալվել էր ՀՊՏՀ-ում:
Նշենք, որ ՀՊՏՀ բակալավրիատի վերջին կուրսի ուսանողները և շրջանավարտները բացառիկ հնարավորություն ունեն՝ դիմելու բիզնես վարչարարության մագիստրոսի կրթական ծրագրին Մեծ Բրիտանիայի վերոնշյալ համալսարաններում:
Լիլյա Հովհաննիսյանը հանդիպման ընթացքում ուսանողներին ներկայացրեց նշված համալսարանների բիզնես վարչարարության (MBA) մագիստրոսի կրթական ծրագրի հետ կապված բոլոր մանրամասները՝ ընդունելության կարգը, ուսումնառության ընթացքի մասին մանրամասներ և այլն: Ներկայացուցչի փոխանցմամբ՝ MBA ծրագրին դիմելու համար պետք է հանձնել TOEFL IBT (անցողիկ շեմը՝ 90 միավոր) կամ IELTS (անցողիկ շեմը՝ 6.5միավոր), և այդ արդյունքները, համապատասխան փաստաթղթերի հետ, ներկայացնել արտաքին կապերի բաժին:
ՀՊՏՀ Լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում Լիլյա Հովհաննիսյանը նշեց, որ հատուկ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողների համար գործում են գնային արտոնյալ պայմաններ:
«Փաստաթղթերի փաթեթը ներառում է դիպլոմի պատճեն (միջուկով), TOEFL IBT կամ IELTS ծրագրերի արդյունքները, երաշխավորագրեր՝ համալսարանից և գործատուից (եթե ուսանողն ունի աշխատանքային փորձ)», -նշեց նա:
Հանդիպման ընթացքում ուսանողները ստացան իրենց հետաքրքրող հարցերի պատասխանները:
MBA ծրագրին դիմելու հետ կապված բոլոր հարցերի դեպքում կարող եք դիմել ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժին կամ գրել Լ. Հովհաննիսյանին՝ հետևյալ էլ հասցեով՝ lilya.hovhannisyan@lsclondon.co.uk :

Сегодня  в  отделе  внешних  связей  АГЭУ  студенты  встретились  с  представительницей  магистерской  образовательной  программы  бизнес-администрирования (MBA)  следующих университетов  Великобритании:  университет  Честера (University of Chester), университет  Англия Рускин (Anglia Ruskin University), Лондонская  школа  коммерции (London School of Commerce), Лондонская  школа  бизнеса  и  правоведения (London School of Business and Law), университет  Метрополитан  Кардифа(Cardiff Metropolitan University) Лилией  Ованнисян, которая  в  очередной  раз  посетила  АГЭУ.
Отметим, что  студенты  последних  курсов  бакалавриата  и  выпускники  АГЭУ  имеют  исключительную  возможность  обратиться  в  магистерскую  образовательную  программу  бизнес-администрирования  вышеуказанных  университетов  Великобритании.
Лилия  Ованнисян  во  время  встречи  представила  студентам  все  подробности,  связанные  с  магистерской  образовательной  программой  бизнес- администрирования (MBA)  указанных  университетов:  порядок  приема, подробности  учебного  процесса и  др. По  словам  представительницы, для  обращения  в  программу  MBA нужно  сдать    TOEFL IBT  (проходной  балл  90) или  IELTS  (проходной балл 65),  и  эти  результаты с  соответствующими  документами  представить  в  отдел  внешних  связей.
В  беседе  с  отделом  информации  и  связей  с  общественностью  АГЭУ  Лилия  Ованнисян  отметила, что специально  для  студентов  Армянского  государственного  экономического  университета  действуют  льготные  условия  цен.
«Пакет  документов  включает  в  себя  копию  диплома (с  вкладышем), результаты  программ  TOEFL IBT  или IELTS, рекомендации  из  университета  и  работодателя (если  студент  имеет  опыт  работы)», -отметила  она.
Во  время  встречи  студенты  получили  ответы  на  интересующие  их  вопросы.
По  всем  вопросам,  связанными  с обращением  в  программу  MBA,  можете  обратиться  в  отдел  внешних  связей  АГЭУ  или  написать  Л.  Ованнисян  на следующий  эл.  адрес:  lilya.hovhannisyan@lsclondon.co.uk.