Դիտումների քանակ՝ 3676
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտոր Կորյուն Աթոյանն օրերս ստացել է շնորհակալական նամակ՝ ՀՀ ՊՆ N զորամասի հրամանատարական կազմից: Վերջիններս նամակում շնորհակալություն են հայտնում բուհի ռեկտորին՝ հայրենիքի իսկական պաշտպան դաստիարակելու համար: Նամակում մասնավորապես նշվում է, որ  ֆինանսական ֆակուլտետի մաքսային գործ մասնագիտության 2-րդ կուրսի ուսանող, սերժանտ Գուրգեն Ավետիքի Սարգսյանը ծառայում է նշված  զորամասի  լավագույն մարտիկների շարքում, կարճ ժամանակամիջոցում տիրապետել է իր զինվորական մասնագիտությանը, դարձել ուսման գերազանցիկ և կարգապահ մարտիկ:
Զորամասի հրամանատարական կազմը հավաստիացնում է, որ Գուրգեն Սարգսյանը բարեխղճորեն կատարում է իր սահմանադրական պարտքը հայրենիքի հանդեպ: Իր զինվորական կոլեկտիվում վայելում է արժանի հեղինակություն, օրինակ է ծառայակիցների համար, օգնում է ստորաբաժանումում կանոնադրական կարգուկանոն հաստատելու գործում:
Զորամասի հրամանատար Վ. Հակոբյանը և ԱՀՏԱԳ  տեղակալ Կ.Ավանեսյանը նամակն ավարտել են ռեկտորին ուղղված շնորհակալական և բարեմաղթանքի խոսքերով:

Количество просмотров: 1505
На днях  ректор  Армянского  государственного  экономического  университета  Корюн  Атоян  получил  благодарственное  письмо  от  командного  состава  N воинской  части  МО  РА.  В  письме  командный  состав  воинской  части  выражает  благодарность  ректору  вуза  за  воспитание  настоящего  защитника  родины.  В  письме, в  частности,  говорится,  что  студент  2-го  курса  финансового  факультета  по  специальности   таможенное  дело, сержант  Гурген  Аветикович  Саргсян  служит  в  ряду  лучших  воинов  указанной  воинской  части, за  короткое  время  овладел  военной  специальностью, стал  отличником  учебы  и  дициплинированным  воином.
Командный  состав  воинской  части  уверяет, что  Гурген  Саргсян   добросовестно  выполняет  свой   конституционный  долг  перед  отечеством.  В  своем  военном  коллективе  пользуется  заслуженной  репутацией, примером  для  сослуживцев, помогает  в  деле  утверждения  уставного  порядка  в  подразделении.
Командир  воинской  части  В. Акопян  и  заместитель  командира  К.  Аванесян закончили  письмо  со  словами  благодарности  и  добрыми  пожеланиями  в  адрес  ректора.