ՀՊՏՀ հաշվապահական հաշվառում և աուդիտի ֆակուլտետի ուսանողները ստացել են վկայականներ
ՀՊՏՀ հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի ուսանողները «Հայկական ծրագրեր» կազմակերպության կողմից երեկ  ստացել են վկայականներ՝ հաշվապահական դասընթացները հաջողությամբ ավարտելու կապակցությամբ:
Ինչպես լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին տեղեկացրեց հաշվապահական հաշվառման  և աուդիտի ֆակուլտետի դեկան Աշոտ Մաթևոսյանը, «Հայկական ծրագրեր» կազմակերպության ներկայացուցիչները հաճախակի են այցելում ՀՊՏՀ. նպատակը, մասնավորապես, ավարտական կուրսերի ուսանողների հետ համագործակցությունն է: «Հերթական այցերից մեկի  ընթացքում 4-րդ կուրսերի ուսանողներին առաջարկվեց մասնակցել կազմակերպության կողմից անցկացվող հաշվապահական դասընթացներին: Այն ուսանողները, ովքեր  տրամադրել  են իրենց ինքնակենսագրականները և հաջողությամբ հաղթահարել հարցազրույցը, մասնակցել են դասընթացին (անվճար) և այն ավարտելուց հետո արժանացել վկայականների»,-ասաց դեկանը:
Նշենք, որ դասընթացին մասնակցել են վերոնշյալ ֆակուլտետի 27 ուսանողներ: Աշոտ Մաթևոսյանի փոխանցմամբ՝ նմանատիպ նախաձեռնությունները ողջունելի են, քանի որ աշխուժացնում են համալսարան-գործատու կապերը: Բացի դրանից՝ գործատուն ցանկանում է բացահայտել ուսանողների ներուժը, մի շարք ուսանողներ հնարավորություն են ունենում անցնել աշխատանքի հենց տվյալ կազմակերպությունում:
«Դասընթացը ուսանողներին հնարավորություն տվեց զարգացնել մասնագիտական հմտությունները: Վկայականը կօգնի  ուսանողներին աշխատանք փնտրելիս, քանի որ այն հավաստում է, որ տվյալ անձը տիրապետում է  ժամանակակից հաշվապահական ծրագրերին: Ողջունելի է, որ շատ գործատուների կողմից մեր պատրաստած կադրերի նկատմամբ առանձնահատուկ ուշադրություն է նկատվում»,- ամփոփեց դեկանը:

Вчера студенты факультета бухгалтерского учета и аудита АГЭУ от организации «Армянские программы» получили свидетельства по случаю успешного окончания бухгалтерских курсов.
Как сообщил отделу информации и связей с общественностью декан факультета бухгалтерского учета и аудита Ашот Матевосян, представители организации «Армянские программы» часто посещают АГЭУ: цель их - сотрудничество со студентами выпускных курсов. «Во время очередного визита студентам 4-ых курсов предложили участвовать в бухгалтерских курсах, проводимых организацией. Те студенты, которые представили свои резюме и успешно преодолели собеседование, участвовали на курсах(бесплатно) и по окончании их удостоились свидетельств»,-сказал декан.
Отметим, что на курсах участвовали 27 студентов вышеуказанного факультета. По словам Ашота Матевосяна, подобные начинания приветственны, так как активизируют связь университет-работодатель. Кроме этого, работодатель желает выявить внутренний потенциал студентов, некоторым студентам предоставляется возможность приступить к работе именно в этой организации.
«Курсы предоставили возможность студентам развить профессиональные навыки. Свидетельство поможет студентам при поисках работы, так как оно подтверждает, что данное лицо владеет современными бухгалтерскими программами. Приветственно, что среди многих работодателей особое внимание заслуживают наши подготовленные кадры», - обобщил декан.